Nasze projekty

Mniszki sprzedają pomidory ze zbiorów opactwa. Jak można je nabyć?

Benedyktynki z klasztoru w Staniątkach oferują możliwość zakupu pomidorów. Taka forma kwesty wesprze zbiórkę funduszy na remont i funkcjonowanie zabytkowego opactwa.

fot. Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach/facebook

Czerwony kolor, słodki smak, brak chemii a jedynie naturalny nawóz – to wyznaczniki pomidorów z naszego opactwa, których uprawa jest w pełni ekologiczna – zachwalają mniszki na swojej stronie internetowej.

Jak dodaje matka kseni, Stefania Polkowska, w tym roku posadzono ponad 1500 krzaków pomidora z gatunku boderina. Zbiory są już dostępne. Pomidory można nabywać w opactwie w Staniątkach oraz w naszym sklepiku w opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Prowadzimy również sprzedaż wysyłkową – informuje.

Składanie zamówień u mniszek

Informacje i zamówienia można składać telefonicznie pod numerem telefonu 12 281 80 58 oraz mailowo pod adresem [email protected].

Reklama

O innych sposobach wsparcia benedyktynek ze Staniątek, które z powodu pandemii utraciły wiele możliwości zarobku na swoje utrzymanie, można dowiedzieć się na furcie i pod numerem telefonu 507 677 825. Na stronie www.benedyktynki.eu podany jest też numer konta, na który można dokonywać darowizn.

Klasztor mniszek w Staniątkach założono prawdopodobnie w 1216 roku. Tu najstarszy klasztor benedyktynek w Polsce, który ufundował Klemens Jaksa Gryfita dla swojej córki Wizenny.

Rozporządzeniem prezydenta Polski Andrzeja Dudy opactwo św. Wojciecha mniszek benedyktynek w Staniątkach stało się pomnikiem historii. W ten sposób staniątecki zespół klasztorny został uznany zabytkiem o wyjątkowej wartości dla kultury narodowej.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę