Nasze projekty

Żołnierze przed świętami spotkali się z bp. Guzdkiem

Spotkanie opłatkowe żołnierzy i pracowników Wojsk Obrony Terytorialnych (WOT) odbyło się dziś w Centrum Konferencyjnym katedry polowej. Wspólną modlitwę poprowadził i życzenia złożył biskup polowy Józef Guzdek. W spotkaniu wziął również udział gen. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

Składając życzenia gen. Kukuła podkreślił, że czas Bożego Narodzenia jest „pełnym pięknej tradycji i podniosłego nastroju okresem, w którym szczególnie doceniamy więzy rodzinne”. – Chodzi nie tylko o więzy krwi, ale i o wspólnotę wartości, w które wierzymy. Nasza obecność jest wyrazem solidarności z bohaterskimi poprzednikami, kontynuacji woli walki o bezpieczeństwo Polaków – powiedział.

Życzył, aby czas świąt był okazją do zapomnienia „na chwilę o służbowych wyzwaniach”. – Życzę świąt dających radość i odpoczynek oraz nową nadzieję na nadchodzący rok – powiedział.

Reklama
Reklama

Głos zabrał także biskup polowy Józef Guzdek. – Wszystkich nas łączy jeden cel. Troska o naszą ojczyznę i jej bezpieczeństwo – powiedział, dziękując żołnierzom WOT za pełnioną przez nich służbę. Ordynariusz wojskowy życzył żołnierzom WOT, aby nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. – Miejmy nadzieję, że z Wojsk Obrony Terytorialnej wyrośnie formacja, która będzie poważnie wspierać bezpieczeństwo naszej ojczyzny – powiedział.

Reklama
Reklama

W spotkaniu uczestniczyli również gen. dyw. Jarosław Mika, dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. bryg. Jan Dziedzic, zastępca Szefa Sztabu Generalnego, rektorzy-komendanci i przedstawiciele instytucji, uczelni wojskowych, inspektoratów, a także żołnierze i pracownicy WOT. Obecni byli również przedstawiciele Kościołów prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego

.

Wojska Obrony Terytorialnej są jednym z pięciu rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Początek tworzenia systemu obrony terytorialnej w Polsce w obecnej formie rozpoczął się dnia 30 grudnia 2015 r.

Reklama

 


kos / Warszawa
KAI

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę