Nasze projekty

Znikają limity wiernych w kościołach! Kolejny etap łagodzenia obostrzeń

Rząd zapowiedział, że od dnia 30 maja zniesiony zostaje limit wiernych na Mszach św. w kościołach, ale zachowany zostaje tam obowiązek noszenia maseczek - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Znikają limity osób w sklepach, kościołach i gastronomii. Oznacza to, że nie muszą być w tych obiektach zachowane 2-metrowe odległości między osobami. Muszą być tam jednak noszone maseczki. Obowiązek dystansowania zostaje zachowany w otwartej przestrzeni, gdzie maseczki już nie będą obowiązywać. 

Ponadto od 6 czerwca otwarte zostaną kina, teatry, baseny, sale zabaw dla dzieci oraz będzie możliwe organizowanie wesel nawet na 150 osób. Limit taki będzie też obowiązywał np. na koncertach plenerowych.

Zdaniem premiera trzeci etap znoszenia obostrzeń jest możliwy, ponieważ służba zdrowia jest już przygotowana na ewentualny nawrót epidemii. 

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

– Nie mamy już tak silnej transmisji poziomej wirusa, nie jesteśmy na początku krzywej wzrostu zachorowań, więc możemy już pozwolić sobie na obecne znoszenie obostrzeń. Teraz jest inna sytuacja niż na początku kwietnia, pomimo, że mamy liczbowo więcej nowych zachorowań niż wtedy – wyjaśniał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite