Nasze projekty

Zmarła pierwsza osoba w ośrodku warszawskiej Caritas

O dramatycznej sytuacji ośrodka opiekuńczego i hospicjum prowadzonego w centrum Warszawy przez diecezjalną Caritas informowaliśmy wczoraj. Dziś PAP podaje informację, że w miejscu tym zmarła właśnie pierwsza zarażona koronawirusem osoba.

Warszawska Caritas prowadzi w stolicy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Hospicjum stacjonarne. W ubiegłym tygodniu poinformowano, że na jednym z czterech oddziałów odnotowano 21 przypadków koronawirusa, w tym u 4 osób personelu. Zarażeni opiekunowie zostali natychmiast odsunięci od pracy z pacjentami. Od momentu wykrycia pierwszego przypadku zakażenia na oddziale całodobowo i nieprzerwanie pracę sprawują te same osoby: jeden lekarz, dwie pielęgniarki oraz czterech opiekunów medycznych. Właśnie dlatego placówka najpierw wśród administracji, potem u ludzi dobrej woli szukała pomocy: ludzi do pracy oraz środków ochrony osobistej. Spośród 11 delegowanych przez władze osób do pomocy, realnie zgłosiły się 2, z czego jedna sama wymagająca opieki medycznej.

We wtorek poinformowano, że jeden z pacjentów zarażonych koronawirusem nie żyje. Osoba ta miała choroby współistniejące.

Obecnie Caritas we własnym zakresie stara się przekształcić zabytkowy budynek, gdzie mieszczą się Ośrodki, w miejsce spełniające standardy ośrodka zakaźnego. Budowana jest ściana mająca oddzielić oddziały z osobami zakażonymi od oddziałów gdzie przebywają osoby zdrowe.

Reklama
Reklama

ad, Niedziela, TVN Warszawa/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite