Zmarł ks. Tomasz Niedziela. Miał 35 lat

Diecezja bielsko-żywiecka poinformowała o śmierci ks. Tomasza Niedzieli, który od wielu lat związany był z diecezjalnym oddziałem Caritas, gdzie posługiwał w Centrum Wolontariatu. Miał 35 lat. Jak przekazała diecezja, ks. Tomasz ostatnio ciężko chorował.

fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka/facebook.com

Diecezja bielsko-żywiecka poinformowała o śmierci na swojej stronie internetowej. Kapłan miał zmarł w wieku 35 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 26 marca 2022 roku. O godzinie 11:00 w kościele św. Wojciecha w Bulowicach rozpocznie się Msza św. pogrzebowa, a po niej nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny w Bulowicach.

Dzień wcześniej w piątek, 25 marca 2022 roku, o godzinie 14:00 w kościele Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej odprawiona zostanie za zmarłego Msza święta.

Ks. Tomasz Niedziela urodził się 29 września 1986 r. w Oświęcimiu. Pochodził z Bulowic. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 maja 2012 r. w bielskiej katedrze św. Mikołaja.

Reklama
Reklama

Pracował jako wikary w parafii św. Urbana w Roczynach (2012-2016). W latach 2016-2019 posługiwał w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych. Od sierpnia 2019 był wikarym w parafii pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej.

Od 1 września 2014 roku był odpowiedzialny za stworzenie struktur Centrum Wolontariatu Caritas. Zaangażował się najpierw jako opiekun Szkolnego Koła Caritas w Roczynach. To w dużej mierze dzięki niemu idea wolontariatu zainspirowała wielu młodych ludzi z ziemi beskidzkiej do bezinteresownych działań na rzecz potrzebujących. Wielu diecezjan zapamięta go jako niestrudzonego pielgrzyma jasnogórskiego.

Ostatnio ciężko chorował. Zmarł 22 marca 2022 r. w szpitalu w Suchej Beskidzkiej.

Reklama
Reklama

pa, diecezja.bielsko.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę