Nasze projekty

Zakaz wypowiedzi medialnych o. Grzegorza Kramera SJ odwołany

- Decyzja ta została podjęta mając na względzie przyjęcie i przeżywanie zakazu przez o. Grzegorza w duchu posłuszeństwa - pisze w komunikacie O. Prowincjał Jarosław Paszyński SJ.

Kuria Prowincji Polski Południowej Jezuitów poinformowała, że prowincjał o.  Jarosław Paszyński SJ odwołał wczoraj obowiązujący od stycznia br. zakaz działalności medialnej dla o. Grzegorza Kramera SJ.

„Decyzja ta została podjęta mając na względzie przyjęcie i przeżywanie zakazu przez o. Grzegorza w duchu posłuszeństwa oraz ufając, że ten czas pomógł mu w nabraniu większej roztropności. Módlmy się za o. Grzegorza i za wszystkich jezuitów działających w sieci, by przez swą cenną i potrzebną aktywność przyczyniali się zawsze do większej chwały Bożej!” – czytamy w komunikacie.

Reklama

Tak, jestem. Nikt się tu nie włamał, a ja nie zrobiłem partyzantki. Czas zakazów się zakończył. Co nie znaczy, że '…

Posted by Grzegorz Kramer on Friday, October 2, 2020

Medialna burza po wpisie

Zakaz działalności medialnej o. Kramer otrzymał w styczniu w związku ze swoim komentarzem dotyczącym książki papieża-seniora Benedykta XVI i kard. Saraha „Z głębi naszych serc”, w którym napisał: „Chodzi o to, że miał milczeć, a póki co teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, żeby papieże umierali”. Komentarz po krótkim czasie usunął, ale zdążył już on wywołać duże poruszenie w mediach społecznościowych. Za wpis przeprosił na swoim blogu i oficjalnej stronie jezuitów. 

Reklama

 

O. Grzegorz Kramer urodził się w 1976 roku w Bytomiu. W wieku 21 lat wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. Pracował przez pięć lat w parafii św. Klemensa we Wrocławiu jako duszpasterz młodzieży i wikary. W latach 2012 – 2016 był duszpasterzem powołań Prowincji Polski Południowej TJ. Od lipca 2017 do lipca 2020 był przełożonym jezuickiej wspólnoty w Opolu i proboszczem Parafii Najświętszego Serca Jezusa. Od sierpnia 2020 ponownie posługuje we Wrocławiu.

ah, jezuici.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę