Nasze projekty

Znamy zwycięzców kleryckich mistrzostw Polski w siatkówce!

Drużyna jezuitów i dominikanów wygrała XII Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych w Piłce Siatkowej. W finale alumni połączonych seminariów zakonnych pokonali kolegów z Sandomierza.

fot. Jezuici w Polsce/facebook.com

Brąz zdobyli klerycy z Radomia, gospodarze turnieju finałowego, a czwarte miejsce zajęli alumni z diecezji warszawsko-praskiej.

Ks. Marek Adamczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu wyraził radość, że obok aspektu sportowego, zrealizowany został również czynnik integracyjny. To była po prostu wielka integracja oraz spotkanie z kolegami z innych seminariów. Formacja seminaryjna to sprawa modlitwy, studiów, ale też ma wymiar ludzki. I sport to jeden z elementów formacji ludzkiej do kapłaństwa – powiedział ks. Marek Adamczyk.

Z wyniku zadowoleni są gospodarze zawodów, którzy w poprzednich latach zdobywali tytuły mistrzowskie. Jest się z czego cieszyć, tym bardziej, że na początku bardzo źle weszliśmy w mecz o trzecie miejsce. Było trochę nerwowo, ale z każdym setem rozkręcaliśmy się i było coraz lepiej. Apetyty były większe, ale pokazaliśmy się gościnnie ustępując miejsca dzisiaj od nas lepszym. Poza tym finały to była okazja do poznania braci z innych seminariów, porozmawiania o wielu sprawach – powiedział Adrian Czajkowski, alumn IV roku WSD w Radomiu.

Reklama

Rozgrywki odbyły się w hali sportowej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego przy ul. Chrobrego w Radomiu. Poprzedziła je Msza św., której w kaplicy seminaryjnej kaplicy przewodniczył bp Marek Solarczyk.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę