Nasze projekty

Polscy księża mistrzami Europy w piłce nożnej! „Jest wielka radość, bo obroniliśmy tytuł”

Polska reprezentacja księży w piłce nożnej halowej sięgnęła po tytuł mistrzów Europy, pokonując w emocjonującym finale Portugalię.

fot. Parafia WNMP w Małogoszczu/Facebook

Już po raz piętnasty odbyły się Mistrzostwa Europy Księży w piłce nożnej halowej. W tym roku rozegrano je w Timisoarze w Rumunii. W drodze do finału polska reprezentacja bardzo dobrze poradziła sobie w fazie grupowej oraz ćwierćfinale, gzie pokonała Rumunię 5:0, półfinale – Bośnię i Hercegowinę 1:0. W finale polscy księża zmierzyli się z Portugalią, pokonując ją 3:2 (1:0). Tym samym obronili tytuł mistrzów Europy!

„Graliśmy bardzo mądrze”

Jest wielka radość, bo obroniliśmy mistrzowski tytuł wywalczony w 2020 roku w Pradze. Graliśmy bardzo mądrze, w czym duża zasługa trenera Marka Parzyszka, który przygotował odpowiednią taktykę na poszczególne mecze, również na ten finałowy z Portugalią – mówił z zadowoleniem Dariusz Meresiński, menedżer i kierownik drużyny.

W reprezentacji Polski grało pięciu kapłanów z diecezji kieleckiej: kapitanem był Marek Łosak, bramkarzem Michał Kacprzyk, Łukasz Chowaniec i Tomasz Chowaniec (bracia bliźniacy), Dariusz Snochowski, bramkarzem jest też ksiądz Damian Stala.

Reklama

W drużynie narodowej księży grają też: Krzysztof Sosnowski – diecezja zamojsko – lubaczowska, Maciej Lewandowski – diecezja zamojsko – lubaczowska, Rafał Przezdziak – diecezja siedlecka, Zbigniew Wojtysek – archidiecezja częstochowska, Mateusz Graboń – diecezja świdnicka, Marcin Olszewski – diecezja sosnowiecka, Tomasz Winogrodzki – diecezja zamojsko – lubaczowska, Paweł Derylak – diecezja zamojsko – lubaczowska, Marek Mazurek – diecezja zamojsko – lubaczowska.

Trenerem Reprezentacji Polski Księży był Marek Parzyszek, były piłkarz Korony Kielce.

kh, gol24.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę