Wspólna modlitwa i śpiewy lednickie w rocznicę urodzin o. Jana Góry

Msza św. za śp. o. Jana Górę OP, pomysłodawcę spotkań młodych na Lednicy, pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, prymasa Polski, oraz wspólna modlitwa pieśniami lednickimi w wykonaniu Siewców Lednicy i Scholi Lednickiej złożą się na tegoroczne spotkanie w Domu Jana Pawła II na Polach Lednickich. Wydarzenie odbędzie się 6 lutego i – ze względu na pandemię koronawirusa – będzie transmitowane online.

źródło: Episkopat.pl

8 lutego o. Jan Góra obchodził urodziny i imieniny. Tradycyjnie zapraszał nas na Pola Lednickie, by wspólnie z nami świętować ten dzień, ale nie oczekiwał prezentów. Po prostu chciał z nami być – mówi Dominika Chylewska, rzecznik prasowy Lednica 2000.

Tłumaczy, że po śmierci charyzmatycznego dominikanina w 2015 r. tradycja ta jest kontynuowana poprzez organizację wydarzeń kulturalnych, które są przypomnieniem osoby duszpasterza i wartości, które propagował.

Reklama
Reklama

W tym roku o. Jan obchodziłby swoje 73. urodziny i imieniny. Ze względu na trwającą pandemię w kaplicy Domu Jana Pawła II wydarzenie odbędzie się online na kanale YouTube, ale dzięki temu wiele osób będzie mogło się z nami połączyć i wspólnie modlić – podkreśla Chylewska.

We Mszy św. o godz. 18, której będzie przewodniczył abp Wojciech Polak, prymas Polski, będą uczestniczyć duszpasterze spotkań Lednica 2000, o. Wojciech Prus i o. Wojciech Surówka oraz o. Paweł Pawlikowski, a także Siewcy Lednicy i Schola Lednicka. Po Eucharystii uczestnicy będą mogli wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wspólnym śpiewaniu pieśni lednickich.

? Wiedzieliście, że ojciec Jan co roku, z okazji swoich urodzin, zapraszał całą lednicką rodzinę na wspólne…

Reklama
Reklama

Opublikowany przez Lednica2000 Środa, 3 lutego 2021

Tyle dobra – to jedne z ostatnich słów, które wypowiedział o. Jan Góra podczas Eucharystii na której odszedł. Miał na myśli ludzi, których spotykał, i dobro, które od nich otrzymywał. „Wokół mnie dzieje się tyle dobra, że nie jestem w stanie tego pomieścić – mówił wówczas o. Góra” – przypomina Agnieszka Chrostowska.

Wokalistka zespołu Siewcy Lednicy tłumaczy, że nazwa lutowego spotkania kryje inne znaczenie. Tyle dobra, które zostawił nam o. Jan, ma też wymiar wdzięczności wobec wszystkich przyjaciół Lednicy, którzy ją wspierają i są z nami – zaznacza.

Reklama

Ojciec Jan zawsze prosił, by w ramach jego urodzinowego prezentu wesprzeć Dom na Polach Lednickich. Tym razem można to zrobić wpłacając darowizny finansowe na rzecz ośrodka. Dzięki temu wspólnie utrzymamy dom na Polach Lednickich do czasu, aż minie pandemia i będziemy mogli się w nim spotykać. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia Lednica 2000 im. o. Jana W. Góry OP Nr konta: 80 1090 1854 0000 0001 4727 8161 Tytuł: darowizna na utrzymanie Szkoły Wiary na Polach Lednickich Możecie również przekazać nam 1% podatku: Stowarzyszenie Lednica 2000 im. o. Jana W. Góry OP KRS 0000078708.

„Tyle Dobra” to cykliczne wydarzenie kulturalne, które odbywa się w lutym w ośrodku młodzieżowym im. Jana Pawła II na Polach Lednickich. W rama „Tyle Dobra” odbyły się już koncerty jazzowe, muzyki klasycznej oraz spektakl baletowy.

Ojciec Jan Góra OP urodził się 8 lutego 1948 roku w Prudniku koło Opola. Był znanym rekolekcjonistą i duszpasterzem akademickim, kustoszem i animatorem ośrodków duszpasterskich i spotkań nad Lednicą, autorem wielu książek oraz słów do znanej pieśni „Abba, Ojcze”, która powstała na Światowe Dni Młodzieży w Częstochowie w 1991 roku. Zmarł 21 grudnia 2015 roku w czasie sprawowania Mszy św. w klasztorze oo. Dominikanów w Poznaniu.

SPRAWDŹ: O. Filip Buczyński: Hospicjum perinatalne to alternatywa dla aborcji

ag/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę