Nasze projekty

Wolontariat PLUS – nowy projekt w ramach ŚDM Kraków 2016

Wolontariat PLUS umożliwi wolontariuszom nie tylko dobre przygotowanie Światowych Dni Młodzieży ale też ułatwi poruszanie się na rynku pracy. Cykl szkoleń organizowanych w ramach Wolontariatu ma wyposażyć około 500 młodych ludzi w umiejętności zarządzania projektami.

Oficjalna inauguracja Wolontariatu odbędzie się we wtorek, 27 stycznia, o godz. 18.30 w krakowskiej siedzibie Komitetu Organizacyjnego ŚDM (ul. Kanonicza 18).

 

Wolontariat PLUS to inicjatywa utworzona przez Sekcję Wolontariatu Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Projekt kierowany jest przede wszystkim do wolontariuszy z Małopolski, którzy są gotowi w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy spotykać się regularnie, aby małymi krokami uczyć się pracy w grupie, odkrywać swoje talenty i pasje oraz samodzielnie podejmować zadania.

Reklama

Pomysł zrodził się podczas rozmów z młodymi ze świata, którzy uczestniczyli w ŚDM. Dostrzegają oni problem młodych ludzi ze startem zawodowym. Wymagania pracodawców ciągle się zwiększają a o jedno miejsce pracy ubiega się wiele osób. Z drugiej strony pracodawcy wciąż szukają pracowników odpowiedzialnych, zdolnych, o otwartym umyśle, potrafiących wyczuć potrzeby współczesności. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce i zdobyć te umiejętności.

Cykl szkoleń organizowanych w ramach Wolontariatu PLUS ma wyposażyć około 500 młodych ludzi w umiejętności zarządzania projektami oraz dobrej organizacji własnej pracy. Wolontariusze będą mieli także możliwość wykorzystania nabytych umiejętności w praktyce już w czasie przygotowań do ŚDM.

Uczestnicy Wolontariatu PLUS będą pomagać w organizacji wydarzenia. Podczas ŚDM będą koordynować grupy wolontariuszy, a także sami przygotują spotkania, warsztaty i treningi, zaproszą ekspertów z różnych dziedzin z całego świata.

Reklama

Organizatorzy zapewniają też, że Wolontariat PLUS nie zakończy się wraz z ŚDM 2016. Założeniem projektu jest to, aby później młodzi pomnażali talenty, działając w swoich środowiskach, grupach czy duszpasterstwach, rozwijając swoje umiejętności oraz szkoląc innych.


Komitet ŚDM, am / Kraków

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę