Nasze projekty

Wojewoda małopolski: nie wyjeżdżajmy z Krakowa

„Apeluję – nie wyjeżdżajcie z Krakowa. Warto tu być. Będą wspaniałe wydarzenia. Nie wyjeżdżajmy, bądźmy gospodarzami tego miasta” – powiedział dziś wojewoda Józef Pilch. To reakcja na słowa prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który w ubiegłym tygodniu radził krakowianom wziąć urlop w czasie Światowych Dni Młodzieży, bo jego zdaniem miasto będzie sparaliżowane.

Wojewoda małopolski w dzisiejszej rozmowie z Radiem Kraków stwierdził, że miasto i region po to przygotowują się do ŚDM, żeby się pokazać pielgrzymom. Zaznaczył, że mieszkańcy dostaną stosowne mapki na każdy dzień ŚDM z informacjami, jak w trakcie tego wydarzenia poruszać się po mieście.

„Apeluję – nie wyjeżdżajcie z Krakowa. Gościmy tu wszystkich z całego świata. Warto tu być. Będą wspaniałe koncerty i wydarzenia. Nie wyjeżdżajmy, bądźmy gospodarzami tego miasta” – powiedział Józef Pilch.

Decyzje dotyczące m.in. organizacji ruchu w mieście zapadną do 15 marca.

Reklama
Reklama

Wojewoda Pilch przyznał, że na czas ŚDM ze względów bezpieczeństwa powinna zostać zawieszona Strefa Schengen a na granicach powinny wrócić kontrole.

„My dużo robimy a mało mówimy. Wolimy mówić o pięknych wydarzeniach, koncertach, spotkaniach. My mamy zachęcić młodzież, żeby do nas przyjechała i wspaniale się tutaj bawiła z papieżem. Pielgrzymi powinni potem powiedzieć, że do Krakowa warto przyjechać. Bezpieczeństwo zapewniamy po cichu. Wiele służb jest zaangażowanych, żeby turysta i pielgrzym w lipcu był bezpieczny” – powiedział Józef Pilch w dzisiejszej rozmowie z Radiem Kraków.


pra / Kraków

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę