W koszalińskim Oknie Życia znaleziono dziecko. Dzień później przyszedł po nie ojciec

W poniedziałek w koszalińskim Oknie Życia znaleziono dwumiesięczną dziewczynkę. Jak się okazuje, dzień później po niemowlę zgłosił się ojciec. O tym, czy dziecko wróci do rodziców, zadecyduje sąd rodzinny.

Pexels

Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej znalazły z Koszalina, znalazły w Oknie Życia niemowlę. To dziewczynka, jak oceniamy wstępnie, ma ok. dwóch miesięcy – mówiła w poniedziałek KAI s. Barbara Wilkowska, kierownik Domu Samotnej Matki, na parterze którego znajduje się działające od 2009 r. Okno Życia.

Polskie Radio Koszalin podało, że dzień później, po dziewczynkę zgłosił się jej ojciec. To matka zdecydowała o pozostawieniu dziecka w oknie życia. Ojciec był całą sytuacją zaskoczony. Nie wiem, jakie mogły być motywy działania matki. Można stwierdzić jedno, to nie jest patologiczna rodzina – powiedział sędzia Sławomir Przykucki, rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie. Sąd będzie musiał sprawdzić okoliczności zdarzenia, zanim podejmie decyzję o powrocie dziecka do tej rodziny – wyjaśnił.

Do tej pory opiekunki DSM siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej znalazły w koszalińskim oknie dwoje dzieci – w styczniu 2016 roku pozostawiono tu chłopca, a w czerwcu 2018 – dziewczynkę. Noworodki otrzymały imiona Gabriel i Maria Zofia. Trafiły do adopcji.

Reklama
Reklama

PolsatNews/kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę