Nasze projekty

Uczniowie z polskich szkół pomogą Aleppo

Szkoły papieskie przeznaczą środki na odbudowę zniszczonej przez wojnę szkoły w Aleppo oraz spalonego kościoła w Białymstoku na Syberii. Wsparcie finansowe otrzyma również Hospicjum błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Taki będzie wymierny efekt XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która odbędzie się 4 października.impo

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Jest to jednocześnie hasło XVII Dnia Papieskiego, a jego przesłanie jest szczególne. – Ma stanowić zaproszenie i znak tego, aby przez obchody Dnia Papieskiego dotrzeć do głębi nauczania naszego Patrona. Jan Paweł II, wielki wyraziciel i świadek nadziei, wypowiadając te słowa, chciał również nas uczynić jej świadkami – przypomina Jan Rychlicki, jeden z organizatorów pielgrzymki i dyrektor szkoły podstawowej przy ulicy Wierzbickiej w Radomiu. Dlatego też spotkanie społeczności szkolnej na Jasnej Górze będzie przygotowaniem do obchodów kolejnego już Dnia Papieskiego.

Agnieszka Majda-Staniszewska, pełnomocnik rodziny szkół papieskich ds. mediów poinformowała, że wymiernym efektem pielgrzymki będą w tym roku środki finansowe przeznaczone na odbudowę kościoła w Białymstoku na Syberii oraz zniszczonej przez wojnę szkoły w Aleppo. Wsparcie finansowe otrzyma również Hospicjum błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

Reklama

– Wielki Patron Rodziny Szkół im. Jana Pawła II wypełniając posługę kapłańską przez całe swe życie szczególną uwagę poświęcał wychowaniu i nauczaniu młodych. Dlatego wielotysięczna rzesza dzieci i młodzieży ze szkół noszących jego imię, ciasno wypełniająca miejsce pod Jasnogórskimi wałami, może być przyczyną radości i dumy oraz świadectwem budowania żywego pomnika świętemu Janowi Pawłowi II – powiedziała Agnieszka Majda-Staniszewska.

Reklama

Od wielu lat ich organizatorem pielgrzymki uczniów, rodziców i nauczycieli jest Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu oraz Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II w Warszawie. Corocznie do Częstochowy przybywa blisko 20 tysięcy wypełniając modlitwą, radością i nadzieją Jasnogórskie Sanktuarium. W tym roku pielgrzymkowe spotkanie rozpocznie się 3 października o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Boskiej.

Kulminacyjnym momentem będzie uroczysta Msza święta sprawowana w środę 4 października o godz. 11.00 pod przewodnictwem bp Henryka Tomasika.


rm / Radom

Katolicka Agencja Informacyjna

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite