Nasze projekty

Tomasz Wolny: aborcja jest złem, ponieważ zawsze oznacza śmierć dziecka

"Aborcja jest dramatem, ponieważ niczego nie rozwiązuje. Jest złem, ponieważ oznacza zawsze śmierć dziecka. A przecież każde ludzkie życie jest bezcenne" - mówi dziennikarz Tomasz Wolny.

fot. Grupa Proelio / YouTube

Dziennikarz jest jednym z ambasadorów kampanii „Każde życie jest cudem”, którą prowadzi Fundacja Grupa Proelio.

Aborcja jest dramatem, ponieważ niczego nie rozwiązuje. Jest złem, ponieważ oznacza zawsze śmierć dziecka. A przecież ludzkie życie, i to każde ludzkie życie, jest bezcenne, jest niepowtarzalne i jest równe. A rolą silniejszego jest obrona tych najsłabszych, którzy w przypadku aborcji sami nie są w stanie się obronić – mówi Wolny.

Obok Tomasza Wolnego, kampanię wsparli również inni znani dziennikarze, a wśród nich Rafał Patyra, Marta Piasecka, Anna Popek, Rałał Porzeziński, Krzysztof Ziemiec i Tomasz Zubilewicz.

Reklama

Przeżyłam ogromny zawód, gdy w 2020 roku aborcyjne protesty wsparło wiele osób ze świata mediów, kultury i sportu, które wcześniej mocno podkreślały swoją wiarę w Boga. Dlatego ogromnie mnie cieszy, że są też dziennikarze, którzy mają odwagę pójść pod prąd i stanąć w obronie nienarodzonych dzieci. Ważny dla nas jest nie tylko sam fakt, że nas wspierają, ale też przesłanie, z którym to robią. Refleksje, którymi się podzielili z nami, inspirują i skłaniają do myślenia – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes fundacji Grupa Proelio.

ZOBACZ: „Mój syn żył niespełna dobę, ale to był bezcenny czas”. Lekcja miłości od rodziców Karola

Kampania pokazuje, że życie każdego człowieka ma wartość

Kampania „Każde życie jest cudem” to poruszające reportaże filmowe o osobach niepełnosprawnych, które jeszcze niedawno kwalifikowały się do aborcji w Polsce, i ich rodzinach. Do tej pory wyemitowano ich dziesięć. To także ponad 100 niezwykłych świadectw pisemnych, które opublikowane zostały w mediach społecznościowych oraz na stronie cudzycia.pl.

Reklama

Kampania pokazuje, że życie każdego człowieka ma wartość i nikomu nie można go odbierać oraz że tzw. wybór, o którym tak dużo słyszy się w kontekście aborcji, zawsze dotyka konkretnej osoby. To nie jest odpowiedź na hipotetyczne pytanie, czy chce się mieć dziecko, ale decyzja o życiu lub śmierci dziecka, które już żyje i istnieje.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę