Nasze projekty

Tomasz Rożek pomagał na oddziałach covidowych. „Pierwszy raz okazało się że nie ma dla mnie pracy”

Przez kilka tygodni Tomasz Rożek pomagał, jako wolontariusz, na oddziałach covidowych. "Dzisiaj po raz pierwszy, odkąd zacząłem pracę jako wolontariusz na oddziale covidowym, okazało się że nie ma dla mnie pracy" - napisał w czwartek.

O tym, że pomagał na oddziałach covidowych, Tomasz Rożek podzielił się ze swoimi odbiorcami w mediach społecznościowych.

„Dzisiaj po raz pierwszy, odkąd zacząłem pracę jako wolontariusz na oddziale covidowym, okazało się że nie ma dla mnie pracy. To dobra wiadomość. Oby wolontariusze nie byli znowu potrzebni jesienią. Z danych systemu rejestracji wynika, że ponad połowa z nas nie chce się zarejestrować na szczepienia. Powodów takiej sytuacji jest wiele, ale efekt może być tylko jeden” – czytamy.

Dzisiaj po raz pierwszy, odkąd zacząłem pracę jako wolontariusz na oddziale covidowym, okazało się że nie ma dla mnie…

Reklama
Posted by Nauka. To lubię on Thursday, May 20, 2021

Dlaczego zdecydował się na wolontariat?

Tomasz Rożek pomagał na oddziałach covidowych dwóch śląskich szpitali. W rozmowie z Wirtualnymi Mediami wytłumaczył, dlaczego postanowił zaangażować się w wolontariat.

O to samo pytano mnie, gdy przyszedłem do szpitala i to było przykre. Mówię, że chcę po prostu pomóc lekarzom i pielęgniarkom w ich codziennej pracy, co wydaje się oczywistym odruchem w tak trudnej sytuacji – mówił

„Organizm rozpoznaje, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem”

Kilka tygodni temu w rozmowie ze Stacją7 wyjaśniał wątpliwości związane ze szczepionkami przeciw COVID-19. Działanie każdej szczepionki polega na tym samym – żeby wyuczyć organizm rozpoznawania kto jest wrogiem, a kto jest przyjacielem. Bez szczepień ten proces nauki odbywa się przez przechorowanie – mówił Tomasz Rożek.

Reklama

Jak podkreślił, wszystkie dopuszczone szczepionki są bardzo skuteczne. W porównaniu ze szczepionkami na przykład na grypę sezonową, są bardziej skuteczne – mówił w rozmowie ze Stacją7.

Tomasz Rożek prowadzi na YouTube kanał „Nauka. To Lubię”.

kh/Wirtualne Media/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę