Nasze projekty

Telewizja pokaże film „Powołany”. To opowieść o miłości Boga w sakramencie kapłaństwa

„Powołany” to fabularyzowany dokument opowiadający o mocy i miłości Boga przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa. Dziś o godz. 22:35 film pokaże TVP1.

fot. print screen POWOŁANY (CALLED) 2022 - FILM NA CZASY OSTATECZNE/YouTube

Film przedstawia spotkanie zamożnej rodziny z księdzem, który przychodzi z wizytą duszpasterską. Zaprosiła go pani domu w ramach kolędy parafialnej. W bogatym wnętrzu duchowny zastaje również młodego chłopaka, wpatrzonego w swojego ojca, której jest skrajnym antyklerykałem. W trakcie wizyty pojawia się również zbuntowana córka, zwabiona przez swoją mamę pod pretekstem pomocy przy zakupach internetowych.

W czasie wizyty dochodzi do mocnej wymiany zdać i zderzenia światopoglądów. Dyskusja toczy się wokół siedmiu, głównych posług zleconych kapłanom, takich jak: sakrament Eucharystii, sakrament pojednania i pokuty, chrztu świętego, głoszenie słowa Bożego, modlitwy o uzdrowienie, egzorcyzmu oraz towarzyszenia osobie umierającej.

W czasie poruszanych zagadnień ksiądz opowiada prawdziwe historie osób świeckich, które nawróciły się przez posługę księży. Są do spektakularne nagrania dokumentalne, w których obserwujemy kompletną przemianę siedmiu osób.

Reklama

W czasie wizyty duszpasterskiej wychodzą tajemnice skrywane między domownikami, które od lat niszczyły relacje rodzinne. Widz zostanie przeprowadzony przez zabawne dialogi oraz chwytające za serce prawdziwe świadectwa. Jak zakończy się konfrontacja poglądów? Warto się przekonać oglądając ten film w telewizji lub na YouTube, gdzie jest dostępny całkowicie za darmo.

W warstwie fabularnej zobaczymy utalentowanych aktorów znanych z wielkiego ekranu oraz telewizji, takich jak: Marcin Kwaśny, Jakub Dmochowski, Marta Lewandowska, Rafał Szałajko i Paulina Śmigielska.

W części dokumentalnej pokażemy niezwykłe historie nawróceń takich osób jak: Marty Przybyły, Pawła Martyniuka, Joanny Nowackiej, Marcina Ostrowskiego, Dawida Cmoka, Adama Szymkowskiego oraz Joanny i Marka Klęk.

Reklama

kh, mat.prasowe/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę