Nasze projekty

„Tak na Serio”. W sobotę rusza Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego rusza ogólnopolski Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”. Podczas tygodnia zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, narzeczeni otrzymają błogosławieństwo, odbędzie się także szereg spotkań tematycznych. Przede wszystkim jednak modlitwą wielu tysięcy ludzi zostaną otoczeni ci, których Bóg powołuje na drogę życia małżeńskiego.

W tym roku po raz siódmy wystartuje modlitewna sztafeta pomocy powołanym do małżeństwa. – Nie chodzi nam tylko o tych, którzy za sobą mają już ślub, albo do niego właśnie się przygotowują – mówi ks. Maciej Dalibor, salwatorianin, inicjator i krajowy koordynator „Tak na Serio”. – Chodzi o wszystkich, którzy kiedyś żyli, dziś żyją lub w przyszłości będą żyli w sakramentalnym małżeństwie.

Każdego dnia uczestnicy Tygodnia „Tak na Serio” modlą się za konkretną grupę osób. – W tym roku zmieniliśmy trochę układ intencji i dodaliśmy modlitwę za wdowy i wdowców. Inną intencję, która zrodziła się z potrzeby modlitewnego towarzyszenia małżeństwom z problemami płodności, a do tej pory brzmiała: „za pragnących mieć potomstwo” rozszerzyliśmy, by modlić się tego samego dnia: „za dzieci, małżeństwa oczekujące narodzin potomstwa oraz za starające się o poczęcie”. Tego dnia chcemy też do błogosławieństwa zaprosić matki w stanie błogosławionym – tłumaczy.

Bardzo ważnymi intencjami modlitewnymi są co roku te, które dotyczą małżeństw rozwiedzionych oraz tych, które borykają się z różnymi kryzysami.

Reklama
Reklama

Tegoroczna edycja „Tak na Serio” nie będzie związana tak mocno jak poprzednie z konkretnymi parafiami. – Tym razem, w związku z pandemią, przenosimy się w całości do internetu, gdzie na naszym kanale na YouTube oraz facebookowym profilu odbędą się zaplanowane modlitwy i konferencje. Edycja ta ma również swoje hasło przewodnie: „Posłuchaj mnie! Czyli o małżeńskich rozmowach”. W sytuacji, gdy ludzie więcej czasu spędzają w domach, mają też więcej okazji do tego, by ze sobą rozmawiać. To może być piękna okazja do tego, by po raz kolejny w małżeństwie się sobą zachwycić, ale może być to również przyczyna konfliktów, nieporozumień. Chcemy przez nasze konferencje dać małżeństwom narzędzia do rozwoju ich wzajemnej miłości – wyjaśnia kapłan.

– W tym roku początek naszego Tygodnia zbiega się z naszym Dniem „Tak na Serio”, czyli ostatnią sobotą miesiąca, w którą regularnie, co miesiąc modlimy się specjalnie ułożoną modlitwą wszystkich powołanych do małżeństwa – dodaje ks. Dalibor.

Cykl konferencji rozpocznie się spotkaniem z s. Judytą Pudełko PDDM, która pokaże małżeństwo jako dialog człowieka z Bogiem, a zakończy – konferencją ks. Jarosława Ogrodniczaka z projektu „Przed nami małżeństwo”, który opowie, jak korzystać w codziennym życiu z daru sakramentu małżeństwa.

Reklama
Reklama

Więcej informacji na stronie www.taknaserio.com i www.facebook.com/taknaserio

Projekt „Tak na Serio” (TnS) to oddolna ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu promowanie małżeństwa, jako powołania i związku opartego na relacji z Bogiem. Celem projektu jest otoczenie modlitwą wszystkich, których Bóg wzywa na drogę życia małżeńskiego. Zwrócenie uwagi na małżeństwo jako realizację powołania i budowanie potrzeby uświęcenia związku poprzez sakrament. Projekt TnS został powołany z inicjatywy Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (Salwatorianie), wspólnoty zakonnej założonej przez Sługę Bożego o. Franciszka Marię od Krzyża Jordana. Zespół TnS tworzą świeccy i duchowni wolontariusze z całej Polski. Inicjatywę wspiera Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski oraz powołany z jej ramienia Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin.

KAI/ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite