Nasze projekty

Stypendystka FDNT: Chcemy pomagać innym

„Jeśli coś osiągniemy w przyszłości, gdy będziemy pomagać innym w wyuczonych zawodach, w ten sposób odwdzięczymy się za pomoc, jaką dziś ofiarują nam tak liczni darczyńcy” – zapewnia Katarzyna z Rajczy, jedna ze stypendystek Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w diecezji bielsko-żywieckiej.

Na terenie tej diecezji jest około 70 młodych osób należących do FDNT. Większość z nich wzięła udział w obchodach Dnia Papieskiego w Bielsku-Białej – pojawili się na ulicach ze specjalnymi puszkami, zachęcając do materialnego wsparcia utalentowanych młodych osób, modlili się w bielskiej katedrze podczas Mszy św.

⏰ Trwa XX #DzieńPapieski. 🎥 W Warszawie odbyła się transmitowana przez polsatnews.pl Msza św. w intencji Darczyńców…

Reklama

Posted by Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia on Sunday, October 11, 2020

18-letnia Kinga Sikorska z Lalik uczy się w liceum w Milówce. Wychowała się w wielodzietnej rodzinie i w oazie. Podobnie jak kiedyś jej starsze siostry, także i ona należy dziś do Fundacji. Uwielbia muzykę i gra w rodzinnej Kapeli „Spod Rachowca”. Marzy o studiach geograficznych i podróżach. Zapewnia, że Fundacja wiele ją nauczyła. Traktuje Jana Pawła II jak wielki autorytet, modli się do tego świętego.

Podczas obozów i spotkań fundacyjnych staramy się poznawać naukę Jana Pawła II, jego życie. Jest dla mnie autorytetem, pokazał, jak żyć i jak osiągnąć świętość. To człowiek pełen wiary, nadziei, miłości. Warto go naśladować – tłumaczy i prosi o modlitwę za stypendystów i wszystkich młodych, by „wytrwali w wierze, nigdy się nie poddawali, a swoją postawą świadczyć o swej wierze”.

Reklama

„Byłam nieśmiała, teraz uwierzyłam w siebie”

22-letnia Katarzyna z Rajczy jest w Fundacji od 9 lat. Ten czas był dla niej próbą kształtowania charakteru, ale i okazją do rozwoju duchowego. Byłam wcześniej nieśmiała, teraz uwierzyłam w siebie. Dużo mi dały formacyjne spotkania, rekolekcje, obozy, rozmowy z innymi stypendystami – opowiada studentka pedagogiki w ATH w Bielsku-Białej. Gdy mówi o przyszłości, przyznaje, że chciałaby pomagać innym przezwyciężyć problemy. Dlatego podjęła specjalizację w resocjalizacji.

ZOBACZ: Znamy laureatów nagrody „Totus Tuus”

Jeśli coś osiągniemy w przyszłości, gdy będziemy pomagać innym w wyuczonych zawodach, w ten sposób odwdzięczymy się społeczeństwu za pomoc, jaką dziś ofiarują nam tak liczni darczyńcy – zapowiada.

Reklama

Ze względu na pandemię, obchody Dnia Papieskiego w Bielsku-Białej zostały ograniczone. Nie odbyło się spotkanie na bielskim Placu Chrobrego, gdzie zazwyczaj powstawało tego dnia miasteczko rodzinne. Koronawirus pokrzyżował też harmonogram całorocznych zajęć stypendystów. Każdego roku blisko 2 tys. młodych i zdolnych osób uczestniczy w wakacyjnych obozach formacyjno-wypoczynkowych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W tym roku, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, podjęto decyzję, aby zmienić formę spotkań. Większość młodzieży wzięła w nich udział za pośrednictwem internetu – wyjaśnił koordynator fundacji w diecezji ks. Wiesław Płonka.

SPRAWDŹ: Kard. Nycz: Dziękujemy Bogu za św. Jana Pawła II

ag/KAI

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite