Nasze projekty

Ks. Kowalczyk z Fundacji DNT: wykorzystywanie akt ubeckich, aby uderzyć w Jana Pawła II jest kuriozalne

"Widać ogromne poruszenie ludzi, którzy bronią papieża-Polaka i wiedzą, że jest wiele fałszywych oskarżeń. Wykorzystywanie akt ubeckich, aby uderzyć w osobę Ojca Świętego jest kuriozalne" – przekonuje ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

fot. beyond forgetting / Flickr

Kapłan diecezji radomskiej odniósł się tym samym do ostatnich ataków na Jana Pawła II, które w tych dniach dokonują się w przestrzeni medialnej. Ks. Kowalczyk zwrócił uwagę, że Jan Paweł II od początku swojego pontyfikatu był niewygodny dla wielu grup. Przypomniał, że już kilka lat po wyborze na Stolicę Apostolską przeżył zamach na swoje życie.

Był niebezpiecznym człowiekiem dla wielu systemów. Ale wierzę, że światło Jana Pawła II będzie świeciło jaśniej. Widać ogromne poruszenie ludzi, którzy bronią papieża-Polaka i wiedzą, że jest wiele fałszywych oskarżeń. Wykorzystywanie akt ubeckich, aby uderzyć w osobę Ojca Świętego jest kuriozalne – powiedział ks. Kowalczyk, który był gościem Radia Plus Radom.

Dodał, że każdy spolaryzowany naród staje się łatwym celem dla wrogów. Musimy mieć świadomość, że silna wiarą Polska nie pasuje wszystkim. Jan Paweł II jest jednym z filarów naszej wiary. Nie zapomnę płaczu, jaki wypełnił świątynię, po komunikacie o śmierci papieża i nie zapomnę słów, które powiedział wtedy bp Edward Materski, że Jan Paweł II to było wielkie zwycięstwo Boga w dziejach świata, a psalmista mówił wówczas: „Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy”. Z drugiej strony odbieram telefony z całego świata z pytaniem, co dzieje się teraz w Polsce. Ludzie tego nie rozumieją. Dzisiaj mamy do czynienia z osobami, które chcą być „autorytetami”, ale najpierw próbują podkopać autorytet Jana Pawła II – powiedział ks. Dariusz Kowalczyk.

Reklama

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla papieża Jana Pawła II za jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji jako organizacji, której działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, narodziła się po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1999 r.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę