Prymas do stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia: „Serce to święte miejsce, gdzie jesteśmy sam na sam z Bogiem”

W Gnieźnie gości kolejna grupa stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Tym razem są to maturzyści, którzy wkrótce rozpoczną studia w Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Gdańsku. Dziś spotkał się z nimi abp Wojciech Polak.

fot. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia/ Twitter.com

Serce to święte miejsce, gdzie jesteśmy sam na sam z Bogiem. On tam do nas mówi. W sercu rozgrywa się ten najważniejszy i najskrytszy dialog, z którego wydobywamy to, co najistotniejsze dla naszego życia – mówił Prymas Polski w homilii Mszy św., którą odprawił w kaplicy goszczącego stypendystów Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Gnieźnie.

Sercem, a nie inteligencją, kompetencjami, czy posiadaną praktyką życiową powinno się mierzyć człowieka – podkreślił abp Polak przywołując pamiętne pierwsze spotkanie papieża Jana Pawła II ze studentami w Warszawie w 1979 roku.

Życie – niedokończony projekt

Metropolita gnieźnieński nawiązał też do hasła przewodniego obozu „Życie – niedokończony projekt”, wskazując, że siły i wiedzę do jego pełnej realizacji trzeba czerpać od Jezusa, bo w Nim – jak pisał Kolosanom św. Paweł – ukryte są wszystkie skarby mądrości i wiedzy.

I te wszystkie skarby są dla was dostępne – wskazał abp Polak cytując na koniec wiersz Czesława Miłosza „Nadzieja” i życząc młodym, by tej nadziei nigdy w swoim życiu nie utracili.

kw/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę