Nasze projekty

ŚDM były ogromną promocją Polski

Światowe Dni Młodzieży były wielką promocją Polski - uważa biskup Henryk Tomasik, który w Episkopacie Polski odpowiada za duszpasterstwo młodzieży. W siedzibie Episkopatu trwa spotkanie księży zaangażowanych w ŚDM w Krakowie. Duchowni podsumowują spotkanie i zastanawiają się, jak i co teraz zaproponować młodym Polakom. Do Warszawy przyjechało blisko stu księży z całej Polski.

fot. episkopatnews/flickr

„To była wspaniała promocja naszego kraju” – mówi biskup Henryk Tomasik. „Nie tylko dzięki wydarzeniom w Krakowie, ale także przez to, co działo się wcześniej w diecezjach podczas bezpośredniego przygotowania. Młodzież z całego świata poznała naszą religijność, kulturę i gościnność. Świat natomiast zobaczył, jak wielu młodych ludzi jest w Kościele katolickim. Nawet papież wspomniał, że to była jego pierwsza wizyta w Europie Środkowo-Wschodniej. Teraz musimy to doświadczenie wykorzystać w naszych parafiach. Celem jest, aby młodzi przeszli od wiary deklarowanej do wiary rzeczywiście wyznawanej” – podkreśla biskup Tomasik.

W końcowej mszy w ramach Światowych Dniach Młodzieży uczestniczyło dwa i pół miliona młodych z całego świata. Spotkanie odbywało się od 26 do 31 lipca. Poprzedziło je bezpośrednie przygotowanie w diecezjach. Młodzież z zagranicy gościła w sumie w Polsce od 20 lipca.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Grzegorz Maciak/dj

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę