Nasze projekty

Santo subito

Procesja Światła w intencji rychłej kanonizacji Papieża Polaka wyruszy dziś spod Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie (poniedziałek 22 kwietnia, godzina 17). Rozważając tajemnice światła uczestnicy przejdą z lampionami i relikwiami krwi błogosławionego Jana Pawła II w stronę powstającego na pobliskim wzgórzu Centrum „Nie lękajcie się!”

Santo subito

Procesja Światła (nie mylić z Drogą Światła) została zapoczątkowana w dniu liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II – 22 października 2011 r. Od tamtej pory w Sanktuarium bł. Jana Pawła II (mieszczącym się w dolnej części Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach) co miesiąc wierni gromadzą się, by rozważać ustanowione przez Papieża Polaka tajemnice światła. Zapalone lampiony niesione przez uczestników procesji przypominają, że w rzeczywistości – jak pisał Ojciec Święty w liście apostolskim Rosarium Viriginis Mariae –„całe misterium Chrystusa jest światłem, bo On jest «światłością świata» (J 8, 12).”

 

Reklama

Ostatnie tego typu nabożeństwo przed zbliżającą się rocznicą beatyfikacji (1 maja) już dziś, w poniedziałek 22 kwietnia o godzinie 17 w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite