Nasze projekty

Sąd wykreślił ks. Babiarza z funkcji prezesa Szlachetnej Paczki

Krakowski sąd KRS podjął decyzję o wykreśleniu ks. Grzegorza Babiarza z funkcji prezesa Stowarzyszenia "Wiosna", stojącego za akcją Szlachetna Paczka. Przydzielił również organizacji kuratora sądowego, który ma zająć się zarządzaniem.

Jak poinformowała media Joanna Specjał z biura prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie, sąd zdecydował o ustanowieniu kuratora dla Wiosny na posiedzeniu niejawnym. Kurator musi do sześciu miesięcy zwołać walne zgromadzenie członków stowarzyszenia w celu wyboru zarządu. Radca prawny wyznaczony przez sąd ma też reprezentować stowarzyszenie w sprawach majątkowych, które wymagają bieżącego załatwienia.

Kurator ma zdać sprawozdanie ze swoich działań do 20 czerwca.

Zamieszanie w Stowarzyszeniu „Wiosna” trwa od lutego bieżącego roku, odkąd zarząd związany z odwołanym jesienią ks. Jackiem Stryczkiem powołał na prezesa ks. Babiarza. Inna część zarządu popierała na tym stanowisku Joannę Sadzik, pełniącą obowiązki prezesa od czasu rezygnacji ks. Stryczka. Spór między nimi toczył się przed sądem i miesiąc temu KRS zdecydował, by Joannę Sadzik wykreślić z rejestru, zaś wpisać na to miejsce ks. Babiarza. Obecnie w tej sprawie toczy się śledztwo Prokuratury.

Reklama

ad, Onet/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite