Nasze projekty

Rząd przyjął program Rodzina 500 Plus

Rząd przyjął program Rodzina 500 Plus. Poinformowała o tym w Sejmie premier Beata Szydło

Program zakłada wprowadzenie świadczenia wychowawczego na drugie i kolejne dziecko w wysokości 500 złotych miesięcznie. Mniej zamożnym rodzinom świadczenie będzie przyznawane już na pierwsze.

Pomoc będzie przysługiwała tym rodzinom, w których dochód na członka nie przekroczy 800 złotych i 1200 w przypadku dzieci niepełnosprawnych.

Reklama
Reklama

Analityk Domu Inwestycyjnego Xelion Piotr Kuczyński uważa, że program pomoże rodzinom, które mają dzieci, ale nie przekona Polaków do posiadania ich większej liczby. Ekspert zgadza się natomiast z argumentem, że przekazane rodzinom pieniądze zwiększą konsumpcję i pomogą gospodarce. W tym roku na program 500 Plus trafi ponad 17 miliardów złotych. Środki mają być wypłacane od drugiego kwartału.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ wcześn/to/mitro/Arkadiusz Augustyniak/magos

Reklama
Reklama

Grysiak_Kochaja_mnie_popr

Polecamy książkę Brygidy Grysiak „Kochają mnie do szaleństwa”

Reklama

Pięcioletni chłopiec opowiada o cudzie, dzięki któremu żyje

Niezwykła siła całej rodziny, miłość bliskich i wiara w to, że Jurek mimo zdiagnozowanego glejaka złośliwego może wyzdrowieć, to lekcja nadziei dla wszystkich. Także dla tych, którzy ją stracili. Dopiero w najtrudniejszych sytuacjach możemy odkryć, ile mamy w sobie siły, i zrozumieć, że każdy dzień daje szansę na wielką wygraną. Wystarczy tylko docenić to, co już się ma. I kochać do szaleństwa.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę