Nasze projekty

Rząd przedłuża obowiązujące obostrzenia epidemiczne

Dotychczasowe obostrzenia mówiące m.in. o ograniczeniu liczby wiernych w kościołach do 5 osób zostały przedłużone do 26 kwietnia - ogłosił rząd. Przesunięte będą również egzaminy maturalne.

Podczas konferencji prasowej 9 kwietnia premier Mateusz Morawiecki powiedział:

  • Tych kilka najbliższych dni jest szczególnie ważne. Ten nadchodzący czas jest dla Polaków szczególny. Mam prośbę, żeby wszyscy państwo zostali w domach.
  • Na ten moment, o jeden tydzień, do 19 kwietnia, przedłużamy obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, wszystkich tego typu miejsc, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych i punktów usług. Dotyczy to też limitu osób w sklepach i kościołach.
  • O 2 tygodnie, do 26 kwietnia przedłużamy zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego, a także ruchu kolejowego międzynarodowego. Podtrzymujemy również zamknięcie granic, sanitarne kontrole na granicach i obowiązkową kwarantannę.
  • Żyjemy w czasie ogromnej niepewności. Trudno przewidzieć co będzie w najbliższym czasie. Państwo musi funkcjonować, urzędy muszą funkcjonować online. Staramy się szybko przebudować państwo, żeby dało się żyć i pracować. To są też niepewne czasy dla osób starszych. Wspomóżmy ich i pomagajmy im robić zakupy. Miejmy wobec nich cierpliwość i wyrozumiałość. Bądźmy dla siebie życzliwi i wyrozumiali.

Minister Szumowski zaapelowal również, aby nie spędzać świąt z bliskimi, z którymi nie mieszkamy

– Nie kontaktujmy się, nie dajmy szansy wirusowi. W liturgiach uczestniczmy przez Internet lub telewizję. Ja również nie spotkam się z bliskimi w tym czasie, nie pójdę do kościoła – mówił minister. 

Reklama
Reklama

Zapowiedział także, że od przyszłego czwartku zacznie obowiązywać nakaz noszenia maseczek zakrywających nos i usta u wszystkich w przestrzeni publicznej. 

Minister edukacji zapowiedział też przesunięcie egzaminów ósmoklasisty oraz maturalnych, nie podając jednocześnie nowego terminu. Będzie on podany na 3 tygodnie wcześniej. 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite