Nasze projekty

Rozpoczęły się 25. Targi Wydawców Katolickich

Ponad 170 wystawców z całego kraju bierze udział w zainaugurowanych w czwartek XXV Targach Wydawców Katolickich. Podczas wydarzenia organizowanego w Arkadach Kubickiego od dziś do niedzieli 7 kwietnia zaprezentowanych zostanie ponad 12 tys. publikacji. W programie spotkania z autorami oraz ciekawe debaty, m.in. te prowadzone przez Stację7.

W inauguracji wydarzenia na Zamku Królewskim wzięli udział przedstawiciele środowisk edytorskich, izb wydawniczych, artyści, parlamentarzyści, przedstawiciele Episkopatu Polski.

List z okazji jubileuszowego wydarzenia wystosował prezydent Andrzej Duda. Podkreślił w nim, że Targi Wydawców Katolickich to ważne dla rynku polskiej książki wydarzenie, które gości coraz większą liczbę wydawców. „Dziękuję organizatorom Targów, którzy od ćwierć wieku tworzą miejsce spotkań wydawców dobrego słowa, wiele miejsca poświęcając wątkom patriotycznym, zagadnieniom historycznym i problemom współczesnego świata” – napisał Andrzej Duda.

Przesłanie do uczestników Targów skierował papież Franciszek, które na Zamku Królewskim odczytał nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Reklama

Franciszek wyraził nadzieję, że Targi będą dla miłośników literatury szczególną okazją do refleksji nad kulturą chrześcijańską oraz świętem obfitującym w spotkania z ulubioną książką i jej autorami.

Bp Rafał Markowski w imieniu kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego podkreślił, że święto katolickiej książki w Warszawie niesie ze sobą szczególną misję. – Targi przypominają nam o znaczeniu książki. W dobie internetu wydawać by się mogło, że książka skończyła swoją rolę. Tymczasem te Targi potwierdzają, że rola książki jest niezbywalna. Książ były, są i będą potrzebne, gdyż zachowują pamięć o przyszłości, mówią o teraźniejszości i przewidują przyszłość – powiedział bp Rafał Markowski. Jak dodał, książka religijna ma jeszcze jedno znaczenie: jest narzędziem ewangelizacji.

Od wielu lat Targi Wydawców Katolickich przyciągają tysiące miłośników książek oraz spotkań o charakterze nie tylko religijnym. Ubiegłoroczna edycja może poszczycić się rekordową frekwencją przekraczającą liczbę ponad 35 tys. odwiedzających.

Reklama

Wśród odbywających się na Targach licznych spotkań z ciekawymi autorami znajdą się również trzy debaty organizowane przez redakcję portalu Stacja7. W piątek będą to dwa panele poświęcone tematyce kobiecej. Pierwszy, o godz. 15, będzie dotyczył działaniom sióstr zakonnych w Kościele, drugi zaś przedsiębiorczości kobiet. W sobotę 6 kwietnia o godz. 15 odbędzie się natomiast debata poświęcona fenomenowi o. Adama Szustaka OP, z udziałem jego współbraci z Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego.

 

ZOBACZ PROGRAM DEBAT STACJI7

 

Reklama

ad, KAI

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite