Nasze projekty

Rozpoczęła się wirtualna pielgrzymka dominikańska

Dziś zwyczajowo wyruszyłaby w drogę pielgrzymka dominikańska - przypomniał na swoim Twitterze o. Jacek Szymczak OP i zaprasza do udziału w pielgrzymce wirtualnej. Pod hasłem "Droga do sukcesu" codziennie w dniach 3-9 sierpnia będą ukazywać się rozważania.

O. Jacek Szymczak wyjaśnia, że temat tegorocznego pielgrzymowania, „Droga do sukcesu”, nie jest zapowiedzią konferencji coachingowych. – To zaproszenie, by zastanowić się, czy my, ludzie wierzący mamy jakąś drogę do „sukcesu” i co właściwie nim jest. Nawet pielgrzymka może być „drogą do sukcesu” – mówi dominikanin.

Na pierwszy dzień rozważania przygotował o. Paweł Kozacki, prowincjał polskich dominikanów. W filmiku, który ukazał się wczesnym rankiem, opowiada o Maryi, która zgodziła się na wolę Bożą, której zupełnie się nie spodziewała. – Można być człowiekiem spełnionym, dochodząc do punktu, przekraczającego wszelkie wyobrażenia, zaprzeczającego temu, co się planowało i osiągać szczęście płynące z wypełnienia woli Boga, ze zgody na drogę, którą wybrał Bóg – mówi w rozważaniu o. Paweł Kozacki.

Jak mówi o. Jacek Szymczak, każdego dnia konferencje będzie mówić inna osoba. – Poprosiliśmy o udział w tym projekcie także osoby świeckie, które są związane z poszczególnymi grupami pielgrzymki dominikańskiej. Codziennie jedno rozważanie będzie nawiązywało do Maryi  – mówi o. Jacek Szymczak i dodaje, że filmiki będą ukazywać się w trzech porach dnia – rano, w południe i popołudniu, aby dzięki temu objąć cały dzień duchem pielgrzymki. – Charakterystyczną rzeczą jest też fakt, że autorzy konferencji mówią je również idąc, by podtrzymać atmosferę pielgrzymki – dodaje o. Szymczak i zachęca, by śledzić rozważania na kolejne etapy pielgrzymowania na Instagramie. Wieczorem będą ukazywać się one w całości na kanale YouTube.

Reklama
Reklama

Dominikańska Piesza Pielgrzymka początkowo stanowiła część Pielgrzymki Krakowskiej jako grupa „Dziewiątka”, której organizacją zajmowało się Duszpasterstwo Akademickie „Beczka”. Z racji dużego zainteresowania pątników tą grupą konieczne było utworzenie odrębnej pielgrzymki prowadzonej przez zakonników. W tym roku Pielgrzymka Dominikańska nie odbędzie się w tradycyjnej formie, można uczestniczyć w niej jedynie duchowo. O tej decyzji informował już pod koniec czerwca o. Paweł Ciuba OP, przeor krakowskiego klasztoru dominikanów. – Zważywszy na realia organizacyjne naszej pielgrzymki spełnienie wszystkich wymagań formalnych związanych z organizacją pielgrzymek wydaje się w naszej ocenie nieosiągalne. Przede wszystkim jednak nie chcemy narażać na szwank Waszego zdrowia i życia – wyjaśnił o. Ciuba.

os, KAI/Stacja7

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite