Nasze projekty

Równe prawa dla dzieci przed i po urodzeniu

Pod koniec września posłowie zajmą się obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującym aborcji. Projekt pilotuje Inicjatywa Obywatelska „ Stop Aborcji”.

To rozwiązanie zakłada ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci z wyłączeniem obecnie istniejących wyjątków, czyli sytuacji gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu matki, gdy jest wynikiem gwałtu, lub gdy medycyna pokazuje na duże uszkodzenie płodu i chorobę zagrażająca jego życiu.

Chodzi nam o to, aby prawo w Polsce chroniło tak samo dzieci przed i po urodzeniu – mówi Jerzy Kwaśniewski prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, jeden z członków inicjatywy „Stop Aborcji”. Projekt przyznaje pełną prawno-karną ochronę także dziecku poczętemu. Państwo ma taki obowiązek wobec każdego człowieka – dodaje Jerzy Kwaśniewski.

Najwięcej kontrowersji w projekcie inicjatywy „Stop Aborcji” budzi zapis o możliwości karania kobiet, które umyślnie dopuściły się aborcji.
Zajął się tym nawet Episkopat Polski. W kwietniu w specjalnym komunikacie biskupi napisali, że są za prawem do życia bez wyjątków, ale przeciwko karaniu kobiet. Takie stanowisko promuje także grupa organizacji pro-life związanych z Kościołem katolickim. One także będą dążyć, aby posłowie doprowadzili do całkowitego zakazu aborcji, ale bez karania kobiet.

Reklama

IAR/ Grzegorz Maciak/pbp

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite