Nasze projekty

Przebojowe Chrześcijańskie Granie w ten weekend!

Weekend 18-20 listopada 2016 po raz kolejny stanie się świętem muzyki chrześcijańskiej. Kolejny Festiwal Chrześcijańskie Granie pokaże to, co najlepsze w mijającym roku. Polecamy!

Celem Festiwalu jest pokazanie to, co jest dojrzałe i najciekawsze w polskiej scenie CCM (z ang. contemporary christian music – współczesnej muzyki chrześcijańskiej). Udział w nim mogą wziąć wszyscy, ale poszukiwani są przede wszystkim ci, którzy są już po swoim fonograficznym debiucie. Centralnym wydarzeniem będzie Koncert Premiery, w którym zaprezentują się wykonawcy z najciekawszymi nowościami 2016 roku. W zeszłym roku zwyciężył zespół New Day z utworem „Pod Prąd”, który otrzymał również nagrodę specjalną ufundowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Od wielu lat scena muzyki chrześcijańskiej boryka się z różnymi problemami, m.in. brakiem dobrej promocji i festiwali. Dlatego Chrześcijańskie Granie postanowiło wypełnić tę lukę i przygotować wydarzenie, które skupi wzrok na wschodzących gwiazdach muzyki CCM. Kolejne edycje Festiwalu pokazują, że był to dobry krok. Potwierdza to coraz większe zainteresowanie mediów oraz samych wykonawców. W zamierzeniu twórców to nie tylko zwykły festiwal muzyczny. Ma być to też okazja do budowania relacji między zespołami, organizatorami koncertów, managerami, dziennikarzami i wydawcami muzyki. Przecież samotnie nie uda się zbudować sceny chrześcijańskiej. I nie chodzi tutaj o robienie kariery, ale o lepsze i skuteczniejsze dotarcie z Dobrą Nowiną do ludzi.

Reklama

Reklama

Bez błogosławieństwa ani rusz

Festiwal to również czas poświęcony na modlitwę oraz dobre spotkania. Jego twórcy wiedzą, że bez błogosławieństwa Bożego daleko się nie zajdzie, dlatego pierwszego dnia Festiwalu chcą prosić Boga o rozwój sceny muzyki chrześcijańskiej – uroczysta Msza św. odbędzie się w piątek 18 listopada o 20.00 w bazylice oo. Salezjanów na ul. Kawęczyńskiej 53. Wydarzeniom błogosławią także biskupi: Abp Kazimierz Nycz, Abp Henryk Hoser, bp Grzegorz Ryś oraz Przewodniczący KEP Abp Stanisław Gądecki.

Od roku 2012 przyznawany jest Złoty Krążek, natomiast w 2015 roku po raz pierwszy została przyznana nagroda BeneDeo za najlepszy teledysk. Na scenie festiwalowej wystąpiło kilkadziesiąt zespołów i wykonawców. Wśród nich byli m.in. Arkadio, Antonina Krzysztoń, StronaB, Magda.lena Frączek, 33, Pandamusic, Albo i Nie, El Camino, Frenchman, Dobre Ludzie czy Zetaigreka.

Reklama

Młodość górą!

Jednym z ciekawszych koncertów tegorocznej edycji Festiwalu będzie występ Debiutu 2016 – MUODYCH KOTÓW. „Są jak nieoszlifowane diamenty, jak perły wyciągnięte z bagna.” – mówi o nich „stary kocur” Tomek „HIOB” Karenko. To on zebrał pięciu młodych raperów: Pax-a, Falamira, Knopka, Erdoigrekbeia i Dj Anema, połączył w jedną ekipę, a korzystając ze swojego doświadczenia, chce wprowadzać ich na szerokie wody sceny muzycznej. Trasa koncertowa, w którą ruszyli po zwycięstwie na Debiutach, pokazała, że potrafią rozruszać publiczność, a kawałki takie jak „Muode Koty” czy „Chwalmy Pana” są prawdziwymi hitami. Zagrali już m.in. na Festiwalu „Bądź jak Jezus” w Mysłowicach oraz Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie. Są w trakcie przygotowywania swojego pierwszego krążka, który ma szansę mieć premierę podczas Festiwalu Chrześcijańskie Granie.

„Zdobycie tytułu Debiutu 2016 to dla nas ogromna szansa na „wybicie” się i rozpoczęcie wspaniałej przygody na większą skalę, jaką jest głoszenie Dobrej Nowiny przez muzykę! Niesamowite doświadczenie! Pierwszy raz Muode Koty stają na dużej scenie, w pełnym składzie, na ogromnej chrześcijańskiej imprezie, a w efekcie ich połowa publiczności pod sceną uwielbia Boga. I jednocześnie świetnie się bawi! Wow!” – mówił zaraz po ogłoszeniu wyników Koncertu Debiuty Michał PAX Bukowski.

Małe środki a duże dobro!

Po raz drugi organizacją Festiwalu zajmuje się Fundacja Chrześcijańskie Granie, która została powołana właśnie po to, by promować ewangelizację przez muzykę. Kontynuuje ona dzieło Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy, Festiwalu Chrześcijańskie Granie oraz akcji Grajmy! Chrześcijańskie Granie. Dowodem na to, że Pan Bóg błogosławi, jest to, że co roku udaje się uzyskać potrzebne fundusze na organizację Festiwalu. Całość dzieła jest organizowana pro bono, dzięki pracy wolontariuszy i ludzi o otwartym sercu, którzy wpłacają darowizny na rzecz Fundacji. To tylko pokazuje, że da się zrobić dobre wydarzenie bez wielkich nakładów finansowych.

Wydarzenie tradycyjnie już odbędzie się w Katolickim Centrum Kultury “Dobre Miejsce” na warszawskich Bielanach (www.dobremiejsce.org), które od lat wspiera dobrą kulturę. Położone w pięknym Lesie Bielańskim, na terenie dawnego Seminarium Duchownego, tętni życiem. Każdego miesiąca odbywają się tam pokazy filmów (np. cykl Forum Filmów Nie-Zwyczajnych), teatrzyki dla najmłodszych, wystawy sztuki, a także słynne na całą Warszawę: Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego czy też Piknik z Tatą. Na scenie Dobrego Miejsca występują też tacy artyści jak Antonina Krzysztoń, Deus Meus, kabaret „Pod Egidą” i wielu innych.


Zapraszamy w dniach 18 – 20 listopada 2016 do Warszawy. Więcej informacji znajdziecie na: www.chrzescijanskiegranie.pl


Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite