Nasze projekty

Proekologiczny regał na cmentarzu w Niewieścinie

Na cmentarzu należącym do parafii św. Jakuba Apostoła w Niewieścinie w diecezji pelplińskiej ustawiono regał, na którym można zostawić używane, nieuszkodzone osłony zniczy. Jak mówi proboszcz parafii ks. Andrzej Danielski, ta inicjatywa ma się przyczynić do zmniejszenia ilości śmieci.

Facebook.com/Parafia św. Jakuba Apostoła w Niewieścinie

Regał został ustawiony na jednym z dwóch cmentarzy należących do parafii św. Jakuba Apostoła w Niewieścinie w diecezji pelplińskiej. Można na nim zostawić osłony zniczy które są nieuszkodzone, nie mają wkładu i nadają się do ponownego użycia.

Regał na cmentarzuDzisiaj został ustawiony specjalny regał na cmentarzu (przy jeziorze) nieopodal kranu. Można na nim…

Reklama
Reklama

Posted by Parafia św. Jakuba Apostoła w Niewieścinie on Saturday, August 29, 2020

Jak mówi nam ks. Andrzej Danielski, na pomysł wpadli sami parafianie. Pewnego razu po mszy podeszli do mnie parafianie i zapytali, czy bym się zgodził na taki regał. Parafianie go zaprojektowali, ustawili. Gdy był gotowy, szukaliśmy dla niego optymalnego miejsca – mówi nam proboszcz.

Jak dodaje, regał cieszy się dużym zainteresowaniem. Zauważam, że są tam co chwilę inne osłony do zniczy, jest duży ruch, ludzie się tym wymieniają. Każdy może taki znicz zostawić, każdy może sobie taką osłonę wziąć – mówi.

Reklama
Reklama

Proboszcz parafii liczy, że regał przyczyni się do zmniejszenia ilości śmieci, które trzeba będzie zutylizować. Rozmawiałem też z pewnym panem z firmy pogrzebowej i on wymyślił, że będzie stawiał małą reklamę swojego zakładu obok i on sam będzie taką półkę montował na różnych cmentarzach – mówi.

ZOBACZ: Komisja liturgiczna Episkopatu: Komunia na rękę nie jest profanacją

Arkadiusz Grochot/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę