Nasze projekty

Premier zadeklarował, że nie trzeba wprowadzać narodowej kwarantanny

W przemówieniu wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w najbliższym czasie nie jest przewidywane wprowadzenie kolejnego lockdownu. "Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne" - powiedział premier.

Tak bardzo wyglądamy dobrych wiadomości i nareszcie zaczynają one do nas spływać. W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać – wskazał premier Morawiecki i ocenił, że jest to efekt wprowadzonych ostatnio obostrzeń. Zapowiedział też, że jeżeli w najbliższych dniach uda się utrzymać liczbę zakażeń na podobnym poziomie, będzie to oznaczać, że „wygraliśmy pierwszą bitwę z wirusem”.

PRZECZYTAJ: Rząd wprowadza nowe restrykcje. Są ograniczenia w kościołach

W przemówieniu Morawiecki zadeklarował, że w najbliższym czasie nie będzie konieczności wprowadzenia drugiego lockdownu. Odwołał się w tej kwestii do ustaleń z Radą Medyczną. Dzięki naszej odpowiedzialnej postawie zyskaliśmy delikatną przewagę w walce z koronawirusem. Żeby wygrać całą wojnę, potrzebujemy takich wygranych jeszcze wiele. Nie możemy teraz odpuścić – wytłumaczył premier i przypomniał, że ograniczenie kontaktów społecznych pomoże opanować drugą falę epidemii.

Reklama

Odnosząc się do kwestii szczepionki na koronawirusa, Morawiecki zapewnił, że będzie ona dobrowolna i powszechnie dostępna, a w pierwszej kolejności będzie ona udostępniana osobom najbardziej narażonym na zakażenie – seniorom oraz chorującym na choroby przewlekłe. Mam nadzieję, że na początku roku szczepionka ta stanie się bronią, która pozwoli nam ostatecznie pokonać wirusa i wrócić do normalności – wyznał. Głęboko wierzę, że uśmiechy na twarzach dzieci, biegnących do szkoły zobaczymy w niedługim czasie – powiedział na koniec premier Morawiecki.

Z powodu epidemii koronawirusa w dniach 31.10-2.11 wszystkie cmentarze w Polsce były zamknięte. Dodatkowo 4 listopada rząd zapowiedział kolejne obostrzenia związane z epidemią. Od 7 listopada w kościołach może przebywać ograniczona liczba wiernych – 1 os. na 15 metrów kwadratowych powierzchni kościoła. Ponadto na nauczanie zdalne przeszli uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zamknięte są wszystkie placówki kultury – teatry, kina, muzea, galerie sztuki a także galerie handlowe z wyjątkiem aptek, drogerii i sklepów spożywczych. W sklepach, które nadal pozostają otwarte, obowiązują ograniczenia. Restrykcje te obowiązują do 29 listopada.

CZYTAJ TEŻ: Jak wygląda Kościół w Europie w dobie koronawirusa?

Reklama

os/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę