Nasze projekty

Poznań: ponad 5 tys. czapek dla afgańskich dzieci

Poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” wysłała dzisiaj do Afganistanu kolejny transport pomocowy. Składa się on z głównie z ponad 5 tys. czapek wydzierganych przez osoby zrzeszone w klubach „Włóczkersów”, które powstały z inspiracji Fundacji w różnych miejscach w Polsce.

Jak tłumaczy w rozmowie z KAI Justyna Janiec-Palczewska, prezes Fundacji „Redemptoris Missio”, wydziergane przez kluby „Włóczkersów” czapki zbierano w Fundacji już od listopada. – Tydzień temu otrzymaliśmy wiadomość, że na początku lutego do Afganistanu wyruszy wojskowy samolot, który może zabrać tonę pomocy. W kilka dni zorganizowaliśmy dodatkową zbiórkę nowej odzieży, żeby uzupełnić transport – wyjaśnia dodając, że oprócz czapek do afgańskich dzieci trafią również przybory szkolne.

Dary z Poznania wyruszyły na lotnisko wojskowe we Wrocławiu. Stamtąd, po ocleniu polecą do bazy wojskowej w Bagram.

Janiec-Palczewska podkreśla, że do tej pory Fundacja „Redemptoris Missio” wysłała do Afganistanu już blisko 30 ton pomocy humanitarnej w kilkunastu transportach, w tym 40 tys. czapek. – Kluby „Włóczkersów” działają w całym kraju. Najbardziej aktywne są w ostatnim czasie kluby z wielkopolskiej Opalenicy i Murowanej Gośliny oraz klub z Wrocławia – przyznaje.

Reklama
Reklama

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” powstała w Poznaniu w 1992 r. Powołano ją w celu stworzenia profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata. Fundacja organizuje m.in. wysyłanie do pracy na misjach polskich lekarzy i pielęgniarek oraz wysyłkę leków, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego. Prowadzi także wiele akcji np. „Puszka dla Maluszka” czy „Ołówek dla Afryki”.


bt / Poznań

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę