Nasze projekty

Powstały konspekty katechez na Rok Rodziny

Bezpłatne pomoce dydaktyczne do wykorzystania na lekcjach religii przygotował Wydział Katechetyczny diecezji sosnowieckiej. To odpowiedź na rozpoczynający się 19 marca w Kościele Rok Rodziny.

W związku ze zbliżającą się inauguracją w Kościele Katolickim Roku Rodziny Amoris laetitia Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu przygotował pomoce dydaktyczne do wykorzystania na lekcjach religii.

– Zgodnie z zapowiedzią Ojca Świętego Franciszka 19 marca 2021 r. zostanie ogłoszony Rok Rodziny z racji 5. rocznicy ogłoszenia adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”. Księża i katecheci świeccy naszej diecezji przygotowali katechezy online do przeprowadzenia w ramach nauczania zdalnego w szkole na wszystkie poziomy klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, do swobodnego wykorzystania – wyjaśnia ks. Michał Borda, dyrektor Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu.

Pomoce dydaktyczne stawiają sobie za cel m. in. ukazanie Świętej Rodziny jako przykładu dla współczesnych rodzin i miejsca Bożego działania. Przypominają ponadto, że słowo „święty” nie oznacza „idealny”, a Józef i Maryja również przeżywali trudności, kłopoty, zmartwienia, o czym mówi Ewangelia.

Reklama
Reklama

Autorzy materiałów podkreślają także, że mimo bliskości z Bogiem, praktykowania wiary, wzajemnej bliskości, czasami można „zgubić” w życiu Jezusa, podobnie jak kiedyś zagubili Jezusa św. Józef i Maryja w czasie powrotu z Jerozolimy.

Materiały katechetyczne można znaleźć na stronie internetowej diecezji sosnowieckiej. Podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe (szkoły podstawowe) oraz na osobną dla szkół ponadpodstawowych.

ZOBACZ TEŻ: 19 marca rozpoczynamy Rok Rodziny. Ogłosił go Papież Franciszek

Reklama
Reklama

os, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę