Nasze projekty

19 marca rozpoczynamy Rok Rodziny. Ogłosił go Papież Franciszek

W piątek, 19 marca, przypadnie 5. rocznica podpisania adhortacji apostolskiej Amoris laetitia. Z tej okazji papież ogłosił Rok Rodziny. Ma on być poświęcony refleksji i pogłębieniu treści tego dokumentu i wzmocnieniu rodzin na całym świecie.

Papież ogłosił Rok Rodziny Amoris Laetitia 27 grudnia ub. r., w Niedzielę Świętej Rodziny. Rozpocznie się on w uroczystość św. Józefa (19 marca), a zakończy się obchodami Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w Rzymie w czerwcu 2022 roku.

Z Watykanu do parafii, diecezji, uniwersytetów, ruchów kościelnych i stowarzyszeń rodzin na całym świecie przekazano specjalne materiały. Mają one pomóc w rozwoju duchowości rodzinnej, w formacji i aktywności duszpasterskiej, zwłaszcza w zakresie przygotowania do małżeństwa.

Ponadto zostaną zorganizowane międzynarodowe sympozja naukowe w celu pogłębienia treści i implikacji adhortacji apostolskiej, dotyczące zagadnień o dużym znaczeniu dla rodzin na całym świecie.

W związku z inauguracją Roku „Rodziny Amoris Laetitia” watykańska dykasteria przygotowała specjalną broszurę informacyjną, którą można pobrać ze strony internetowej: www.amorislaetitia.va. Strona, opracowana w pięciu językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim i włoskim, będzie aktualizowana o propozycje i inicjatywy, które będą stopniowo rozwijane w tym szczególnym roku.

Reklama
Reklama

Ogłoszony przez papieża Rok Rodziny rozpocznie się w Polsce modlitwą na Jasnej Górze. Już dziś podczas Apelu Jasnogórskiego nastąpi zawierzenie rodzin i małżeństw Maryi, Królowej Polski. Jutro w uroczystość św. Józefa odprawiona zostanie Msza św. inaugurująca obchody tego szczególnego czasu dedykowanego rodzinie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 2021 rokiem św. Józefa. Z tej okazji specjalne odpusty

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę