Nasze projekty

Powstaje książka o Helenie Kmieć dedykowana dzieciom

W styczniu 2021 roku przypada 4. rocznica śmierci Heleny Kmieć. Z tej okazji Fundacja jej imienia wydaje książkę dla dzieci, opowiadającą o życiu młodej misjonarki.

„Podróż po miłość, czyli niezwykłe życie Helenki Kmieć” to unikatowa historia z życia bohaterki ozdobioną pięknymi ilustracjami. Jak zapowiada Fundacja, książka będzie składała się z 14 rozdziałów, całościowo zamykając się w około 100 stronach. „Do współpracy zaprosiliśmy dwie utalentowane, młode dziewczyny: Alicję Maciejewską, która zajęła się warstwą tekstową oraz Natalię Krawiec, która wyczarowała świat Heleny za pomocą ilustracji” – czytamy na stronie zrzutki, uruchomionej na rzecz wydania książki.

Książka ma zostać wydana w większym nakładzie, by stać się kolejną cegiełką w programie stypendialnym Fundacji. Inicjatorzy projektu nie ukrywają jednak, że do wydania publikacji potrzebna jest pomoc finansowa. „Na ten moment, kiedy większość naszych akcji została odwołana ze względu na obostrzenia, nie mamy możliwości finansowych, aby podołać wydaniu tej niezwykłej książki, dlatego założyliśmy zrzutkę, wierząc, że tak jak w zeszłym roku z płytą „Helena. Muzyczna biografia”, tak i w tym roku wspólnymi siłami uda się nam stworzyć coś pięknego” – informują.

„Przy pierwszym spotkaniu Helenka może wyda Ci się nieśmiała, cicha i zwyczajna. Ale to pozory i pod tymi zewnętrznymi cechami kryje się odważna, pełna energii i radości młoda osoba. Kobieta, dla której szczęście drugiego człowieka zawsze było ważniejsze niż jej własne. Zobaczycie, jak pięknie można żyć, oddając się innym i Bogu. I odkryjecie, że wybierając drogę miłości, każdy może zostać świętym lub świętą” – tak brzmi fragment wstępu książki o Helenie.

Reklama

Jak zapewnia Fundacja, wspierając zrzutkę na wydanie publikacji konkretną kwotą, można spodziewać się, że książkę otrzyma się już w styczniu.

Helena Kmieć urodziła się w 1991 r. w Krakowie. W 2012 r wstąpiła do Wolontariatu Misyjnego Salvator w Trzebini. Od początku mocno angażowała się w działalność wspólnoty. Posługiwała na placówkach misyjnych w Rumunii, na Węgrzech i w Zambii. 8 stycznia 2017 r. rozpoczęła półroczną posługę jako wolontariuszka misyjna w ochronce dla dzieci w Cochabamba w Boliwii. 24 stycznia 2021 roku minie czwarta rocznica śmierci Heleny – zginęła w czasie napadu w placówce, w której posługiwała.

Misją działającej od 2017 r. Fundacji im. Heleny Kmieć jest wszechstronne wsparcie placówek w krajach misyjnych w opiece nad dziećmi i młodzieżą, która zmaga się z wieloma problemami, takimi jak bieda, bezdomność, choroby czy brak edukacji, a także brak miłości i pięknych relacji z drugim człowiekiem. Jak podkreślono na stronie Fundacji, została ona powołana, „aby jednoczyć wszystkich ludzi gotowych nieść pomoc potrzebującym na każdy możliwy sposób – i tak jak czyniła to śp. Helena Kmieć – dawać im nadzieję na lepsze jutro”.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: “Dla mnie była po prostu siostrą” Teresa Kmieć wspomina Helenkę

os, KAI/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite