Pomysł na nietrafione prezenty świąteczne – można podarować je ubogim

Po raz ósmy wystartowała w Częstochowie zbiórka nietrafionych świątecznych prezentów. Można przekazać je na rzecz ubogich, rodzin z dziećmi i osób bezrobotnych.

W tym roku akcję organizują wspólnie Jasnogórski Punkt Charytatywny i Fundacja ufam Tobie, więc prezenty można przesyłać do obu tych instytucji. Na co dzień blisko współpracujemy, dlatego na pewno i w tym temacie, komu przekazać taki nietrafiony prezent, bezproblemowo dojdziemy do porozumienia – wyjaśnia Jolanta Kobojek. Prezes Fundacji ufam Tobie dodaje, że tegoroczny pierwszy nietrafiony prezent został już przesłany do Doliny Miłosierdzia tuż przed samymi Świętami. To cieszy, że potrafimy dać drugie życie rzecz, która nas nie cieszy, a dla innych może być przedmiotem marzeń – dodaje Jolanta Kobojek.

O. Zygmunt Bola, opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego tłumaczy, że instytucje pomagają nieco innym grupom, dzięki czemu konkretne prezenty trafią do konkretnych osób. „Jasnogórski Punkt Charytatywny to przede wszystkim seniorzy, głównie renciści i osoby na świadczeniach przedemerytalnych, a Dolina Miłosierdzia to bezdomni i rodziny z dziećmi, zatem od razu po otrzymaniu przesyłki będzie wiadomo, komu będzie bardziej przydatna” – tłumaczy paulin.

Akcję zbierania nietrafionych prezentów zainspirował przed kilkoma laty list czytelnika do Tygodnika Katolickiego “Niedziela”. Zauważył on, że okres Świąt Bożego Narodzenia, oprócz przeżyć duchowych, nieodłącznie wiąże się także z wręczaniem prezentów, a wiele z nich jest niestety nietrafionych. Z kolei dla osób ubogich mogą być one spełnieniem marzeń.

Reklama
Reklama

Opublikowany na łamach pisma list, zainspirował o. Szymona Botula, opiekuna Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego do zorganizowania kolejnej akcji, mającej na celu pozyskanie darów, które zostaną rozdysponowane pomiędzy podopiecznych jasnogórskiej placówki. Z pomocy organizowanej przez paulinów korzystają przede wszystkim rodziny wielodzietne, bezdomni oraz bezrobotni.

Dzięki pomocy Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego u kilkudziesięciu rodzin, nie tylko z Częstochowy, każdego dnia na domowym stole pojawia się chleb. Dodatkowo w niektóre dni tygodnia oprócz pieczywa otrzymują także inne najpotrzebniejsze produkty żywnościowe, takie jak: kasza, mleko czy makaron.

os, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę