Nasze projekty

Polskie i ukraińskie rodziny spotkają się w Wadowicach. To dla nich szczególne miejsce

Do niedzieli potrwa X Zjazd Dużych Rodzin, organizowany w tym roku w Wadowicach. To szczególne miejsce, ponieważ tutaj urodził się patron rodzin św. Jan Paweł II. Na spotkanie są zaproszone również rodziny ukraińskie.

fot. materiały prasowe/Family News Service

W tym roku świętujemy pod hasłem „Nie lękajcie się. Jest rodzina!”. W dzisiejszych czasach ma ono szczególne znaczenie, ponieważ odnosi się też do przyjmowania gości z Ukrainy – powiedziała Family News Service Judyta Kruk, rzecznik prasowa Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”, który w dniach 1-3 lipca w Wadowicach organizuje X Zjazd Dużych Rodzin.

Związek Dużych Rodzina „Trzy Plus” istnieje od 15 lat. Piątkowy wieczór 1 lipca będzie okazją do świętowania jubileuszu. Szczególnymi gośćmi będą rodziny ukraińskie.

Na tegoroczny Zjazd zaprosiliśmy również rodziny ukraińskie oraz nasze duże rodziny, które w tym roku przyjmowały ukraińskich gości u siebie. Rodzina znów okazała się miejscem, które może wspierać, które jest przestrzenią bezpieczeństwa – podkreśliła Judyta Kruk.

Reklama

Będziemy rozmawiać również o wyzwaniach dużych rodzin. Odbędzie się panel społeczno-ekonomiczny, jak również panel lifestylowy, w które będzie można włączyć się online – poinformowała rzecznik prasowa Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

O ile części warsztatowo-panelowe zarezerwowane są tylko dla uczestników Zjazdu, o tyle na pozostałe wydarzenia może przyjść każdy. W sobotę wieczorem zapraszamy wszystkich wadowiczan i wszystkie osoby, które chciałyby wziąć udział w naszym koncercie na rynku w Wadowicach. O 19:00 wystąpi Joszko Broda i zespół Czeremszyna – zaznaczyła Judyta Kruk.

Wadowice to szczególne miejsce. Tu urodził się patron rodzin

W tym roku wydarzenie odbywa się w mieście szczególnym dla rodzin – Wadowicach, gdzie urodził się patron rodzin – św. Jan Paweł II. W niedzielę zapraszamy wszystkich do udziału we mszy św., która odbędzie się w wadowickiej bazylice. Będziemy wspominać św. Jana Pawła II i wspólnie odkrywać jak wielką wartością są relacje i więzi, oraz wspólnie zastanawiać się, jak budować silną rodzinę, biorąc na siebie odpowiedzialność posiadania wielu dzieci – zaznaczyła Judyta Kruk.

Reklama

Szczegółowy program X Zjazdu Dużych Rodzin wraz z listą prelegentów zaproszonych na wydarzenie, można znaleźć na stronie internetowej: zjazd.3plus.pl.

Organizatorem X Zjazdu Dużych Rodzin jest Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” we współpracy z Miastem Wadowice. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” jest stowarzyszeniem, które od 2007 roku promuje walory płynące z zakładania dużych rodzin oraz inicjuje działania zmierzające do sprawiedliwego traktowania rodzin wielodzietnych przez polski system prawny. Związek zrzesza ok. 7000 rodzin z całej Polski. Jest członkiem Europejskiej Federacji Dużych Rodzin (ELFAC).

Reklama

kh, Family News Service/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę