Nasze projekty

Papież odwiedził jedną z rzymskich parafii. Spotkał się m.in. z rodzinami z Wioski Gościnności

Franciszek w czwartek po południu udał się do rzymskiej parafii Świętej Maryi Matki Gościnności. Najpierw spotkał się z księżmi, a następnie odwiedził Wioskę Gościnności. Mieszkają tam rodziny w trudnej sytuacji mieszkaniowej, z różnych stron świata.

fot. Salvatore Cernuzio/tiwtter.com

Rzymska parafia Świętej Maryi Matki Gościnności (Santa Maria Madre dell’Ospitalità) znajduje się w peryferyjnej dzielnicy Villa Verde. Papież Franciszek spotkał się tam z około 40 księżmi – duchownymi z XVII Prefektury Diecezji Rzymskiej, proboszczami-prefektami sektora wschodniego diecezji, kapelanami szpitalnymi i uniwersyteckimi.

Biskup pomocniczy diecezji rzymskiej, odpowiedzialny za sektor wschodni, Riccardo Lamba powiedział, że w „bardzo otwartym, serdecznym i rodzinnym” dialogu z księżmi papież zachęcił ich do kontynuowania dobrego dzieła, które już wykonują, aby nadal przebywali wśród ludzi, aby nieprzerwanie głosili Ewangelię, nawet jeśli pojawiają się trudności. Prosił, aby w parafiach nadal panował styl synodalny, który zakłada ciągłą współpracę między świeckimi a księżmi. Wśród tematów rozmowy, która trwała półtorej godziny, były także: ewangelizacja, duszpasterstwo rodzin i sakramenty.

Po spotkaniu z księżmi papież odwiedził Wioskę Gościnności – kompleks 12 mieszkań sąsiadujący z kościołem parafialnym. Oddano je do dyspozycji rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji mieszkaniowej, zarówno Włochów, jak i obcokrajowców. Jest wśród nich rodzina, która uciekła z Ukrainy z powodu wojny. Franciszek przywitał się z wszystkimi mieszkańcami, wśród których były dzieci i osoby niepełnosprawne.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę