Nasze projekty

Polscy piłkarze przygotowują Szlachetną Paczkę. „Musimy dodawać nadziei”

Piłkarze reprezentacji Polski to jedni z najwierniejszych kibiców akcji Szlachetna Paczka. W tym roku przygotowują paczkę dla rodziny Dawidka, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Sportowcy podkreślają, że „pomagać należy nie pomimo ciężkich czasów, ale przede wszystkim dlatego, że są ciężkie czasy”. W okresie pandemii ta pomoc jeszcze bardziej jest potrzebna. Każdy z nas musi się zmobilizować jeszcze bardziej – mówi Grzegorz Krychowiak.

Rodzina pani Małgorzaty i pana Jana, której pomogą piłkarze, zmaga się z chorobą synka Dawidka. Rodzice zaryzykowali wszystko, by zawalczyć o syna – przeprowadzili się za granicę na terapię eksperymentalną. Udało się, chłopiec zaczął jeść i poruszać rączkami. Wyjazd i leczenie zupełnie jednak zrujnowały finanse rodziny.

Po powrocie do Polski wpadli w finansowe problemy, ale co ważne – cały czas są razem i wspierają się nawzajem. Działają jak drużyna – podkreśla Robert Lewandowski.

Reklama
Reklama

Pomaganie jest dla nas bardzo istotne, zwłaszcza w tym roku, gdzie jest wiele problemów, wiele spraw, które prawdopodobnie nie poszły po myśli ze względu na epidemię. Dlatego musimy się starać dodawać swoimi czynami dużo nadziei i otuchy tym, którzy tego potrzebują – dodaje Łukasz Fabiański.

Reklama

Każdy może wesprzeć Szlachetną Paczkę

Szlachetna Paczka już od 20 lat pomaga tym, którzy zmagają się z trudną, niezawinioną sytuacją. Tegoroczna edycja jest szczególna – wsparcie trafi bowiem zarówno do osób starszych, schorowanych, z niepełnosprawnościami, jak i do tych, którzy szczególnie ucierpieli w wyniku pandemii.

Biorę udział w Szlachetnej Paczce już od dłuższego czasu, co roku. Zachęcam do tego, żeby odwiedzić stronę akcji, gdzie można w bardzo łatwy sposób pomóc potrzebującym – namawia Bartosz Bereszyński.

Każdy człowiek dobrej woli również może dołączyć do polskich piłkarzy i wesprzeć wybraną rodziny z bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Weekend Cudów

Pomoc materialna organizowana przez darczyńców w kolejnych tygodniach trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów. To wyjątkowy moment w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc i zyskują nadzieję na trwałą zmianę swojego życia. Wolontariusze w tym roku będą przekazywali Szlachetne Paczki 12 i 13 grudnia.

Organizatorzy jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce dokładają wszelkich starań, by Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości były organizowane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych sanitarno-epidemiologicznych. Wypracowane rozwiązania opiniował ekspert z zakresu wirusologii, dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, który wspierał organizację w przygotowaniach do tegorocznej edycji.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14 i pół tys. rodzinom w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych.

kh/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę