Nasze projekty

Pogotowie rodzinne. Specjalistyczna pomoc z chrześcijańskimi wartościami

Przy jednej z warszawskich parafii powstało Pogotowie Rodzinne. Po specjalistyczne i kompleksowe wsparcie może się tu zgłosić każdy, kto doświadcza trudności związanych np. z wychowywaniem lub chorobą dziecka, relacjami w rodzinie, żałobą po stracie kogoś bliskiego, adopcją.

„Pogotowie dla rodziny” zajmuje się m.in. szeroko rozumianą pomocą w rozwiązywaniu problemów rodzin a także wsparciem dla osób doświadczających kryzysów życiowych, cierpiących z powodu straty bliskich. Poradnia znajduje się w sali C domu parafialnego przy kościele NMP Matki Kościoła na ul. Domaniewskiej w Warszawie. Prowadzą ją psycholog Agata Powojewska oraz pedagog Monika Wiater

“Projekt Pogotowie dla Rodziny wyrasta z naszych osobistych doświadczeń. Dostrzegłyśmy, że istnieje potrzeba, często niewielkiego, ale bardzo różnorodnego, wsparcia dla osób, które go potrzebują, a nie wiedzą dokąd pójść, obawiają się wizyty u specjalisty, albo nie mają pewności, że powinny” – podkreślają pomysłodawczynie projektu.

Specjalistyczna pomoc z wartościami

Ks. Marcin Szczerbiński, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Kurii archidiecezji warszawskiej, zauważa, że istnieje wielka potrzeba wychodzenia z pomocą “w różnych sprawach związanych ze zdrowiem psychicznym, zwłaszcza, że te problemy się piętrzą, a pandemia nasiliła różne trudności”. Cieszę się z powstania nowej poradni i specjalistów, którzy prezentują wartości chrześcijańskie. Wielu ludzi decyduje się na skorzystanie z pomocy poradni, ponieważ pracują w niej profesjonaliści, ale jednocześnie reprezentują podejście do różnych spraw osadzone w wierze – mówi ks. Szczerbiński.

Reklama

Poradnia proponuje spotkania indywidualne prowadzone przez psychologia i pedagoga, a czas ich trwania jest uzależniony od sytuacji konkretnych osób. Zakres konsultacji jest bardzo szeroki. Mogą wziąć w nich udział zarówno osoby przygotowujące się do ślubu, jak i będące już w małżeństwie, na różnych etapach rozwoju rodziny, również osoby, które starają się o adopcję lub są rodzicami adopcyjnymi. Wśród licznych tematów, z jakimi można zgłosić się do Pogotowia Rodzinnego, są m.in. trudności z poczęciem dziecka, trudności wychowawcze, komunikacja z rodzicami, dziećmi i wnukami czy strata członka rodziny.

Pomoc z potrzeby serca

Same doświadczyłyśmy wielu trudności. Mamy doświadczenie w pomaganiu i to chcemy robić. Na gruncie zawodowym wielokrotnie byłyśmy pytane o miejsca gdzie można uzyskać pomoc w różnych życiowych sprawach. Brak odpowiedzi na część z tych pytań zrodził niniejszy projekt – piszą na swojej stronie koordynatorki Pogotowia Rodzinnego.

Na spotkanie można się umówić pod numerem telefonu 692 032 370 lub mailowo, pisząc na adres [email protected]. Więcej informacji na stronie internetowej.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: “Przybyły nam 4 serca” 13-osobowa rodzina Brodów podsumowuje dekadę

kh, os, archwwa.pl/Stacja7.pl

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę