„Po raz pierwszy stoję przy tym ołtarzu jako ksiądz”. Neoprezbiterzy pielgrzymują na Jasną Górę

Po przyjęciu święceń kapłańskich nowi księża pielgrzymują na Jasną Górę, aby zawierzać swoje kapłaństwo Matce Bożej. "Wiele razy stawałem przy ołtarzu Matki Bożej, jako kleryk i diakon, a dziś po raz pierwszy jako kapłan" - powiedział jeden z nich.

fot. JasnaGoraNews @JasnaGoraNews/Twitter

W wielu polskich diecezjach święcenia prezbiteratu odbyły się w tym roku w sobotę 28 maja w pierwsze wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, niezwykle związanego z Jasną Górą, który w tym miejscu również sprawował mszę prymicyjną.

Z pierwszą mszą świętą pojechałem na Jasną Górę i tam ją odprawiłem w dniu Matki Bożej Śnieżnej, 5 sierpnia 1924 roku. Pojechałem na Jasną Górę, aby mieć Matkę, aby stanęła przy każdej mojej Mszy świętej, jak stanęła przy Chrystusie na Kalwarii. Prawdziwą męką była moja pierwsza msza święta…. – wspominał Prymas Tysiąclecia.

W ostatnich dniach przed obrazem Matki Bożej modliło się trzynastu nowo wyświęconych kapłanów z archidiecezji warszawskiej.

Reklama
Reklama

Chcemy uczyć się od św. Jana Pawła II zjednoczenia z Chrystusem, za bł. Stefanem Wyszyńskim zawierzamy Maryi naszą drogę i uczymy się od niego ojcowskiej postawy – podkreślają neoprezbiterzy.

Mszę prymicyjną sprawowali na Jasnej Górze także neoprezbiterzy z diecezji świdnickiej, legnickiej i toruńskiej.

Wiele razy stawałem przy ołtarzu Matki Bożej na Jasnej Górze, jako ministrant, kleryk i diakon, a dziś po raz pierwszy jako kapłan. To dla mnie wielkie przeżycie – mówił ks. Krystian Stasiak ze Świdnicy.

Z wdzięcznością za dar kapłaństwa na Jasną Górę przybyli nowo wyświęceni salezjanie i kapłani archidiecezji poznańskiej.

Reklama

Mszę prymicyjną na Jasnej Górze sprawowało również dwóch nowo wyświęconych chrystusowców oraz sześciu pallotynów. To dobry początek kapłaństwa – podkreślili.

Niektórzy z nowo wyświęconych księży odkrywali swoje powołanie na szlaku pieszych pielgrzymek na Jasną Górę.

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę