Nasze projekty

Piesze pielgrzymki góralska, wadowicka i kalwaryjsko-lanckorońska odwołane w zwykłej formie

Nie odbędą się w tym roku w zwykłej formie piesze pielgrzymki idące na Jasną Górę z Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony oraz tzw. Pielgrzymka Góralska - poinformowali och organizatorzy. Pielgrzymki te odbędą się tylko w formie duchowej, choć pojedynczy uczestnicy pójdą na Jasną Górę indywidualnie.

Organizatorzy wyjaśnili, że decyzja ta wynika z troski o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno pątników, jak i podejmujących ich gościną gospodarzy. Dlatego też zamiast tradycyjnego wędrowania w dużej grupie część osób pojedzie z pielgrzymką autokarową, część przyjedzie do Częstochowy transportem własnym, część przejdzie swoją zwykłą trasę indywidualnie, a część będzie gromadzić się na czuwaniach w miejscach swojego zamieszkania.

221. Piesza Pielgrzymka Kalwaryjsko-Lanckorońska na Jasną Górę odbędzie się na miejscu w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymi będą się gromadzić na modlitwie w sanktuarium kalwaryjskim, by duchowo łączyć się z Jasną Górą. W najbliższą sobotę o godz. 6 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji. Następnie pątnicy udadzą się na dróżki, a o 20.30 poprowadzą różaniec. Szczególnym momentem duchowej łączności z sanktuarium na Jasnej Górze będzie Apel Maryjny o godz. 21. Na zakończenie w bazylice kalwaryjskiej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem.

Hasłem XXXIX Duchowej Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę są słowa „Miłość nie wybiera”. W dniach jej trwania, od 23 do 31 lipca o godz. 18, można będzie uczestniczyć w nabożeństwach duchowego pielgrzymowania, połączonych ze Mszą Św. w kościołach na Bachledówce, w Lipnicy Małej i Nowym Targu.

Reklama
Reklama

W dniu corocznego wejścia pielgrzymki, czyli 31 lipca, na Jasnej Górze o godz. 14 zostanie odprawiona Msza św., w której można uczestniczyć dzięki organizowanej pielgrzymce autokarowej.

Chcąc zachować ciągłość pielgrzymowania i nie dopuścić do przerwania tej pięknej tradycji, kilka osób z obsługi pielgrzymki z każdej z grup podejmie indywidualne pielgrzymowanie. Codzienne Msze św. odprawiane na trasie będą transmitowane w internecie.

Nie odbędzie się również tegoroczna Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. W niedzielę 19 lipca, kiedy to wadowiczanie tradycyjnie docierają na Jasną Górę, odbędzie się pielgrzymka autokarowa oraz własnym transportem. Tego dnia o godz. 11 na początku al. Matki Bożej w Częstochowie zostanie uformowana grupa pielgrzymkowa, która wejdzie na Jasną Górę. Wadowiccy pielgrzymi wezmą udział w Mszy św. i Drodze Krzyżowej, by w roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły podziękować Królowej Polski za jego życie i świętość.

Reklama
Reklama

Od 14 do 19 lipca uczestnicy będą mogli również duchowo pielgrzymować na Jasną Górę za pośrednictwem mediów społecznościowych.

ad, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę