Nasze projekty

Pielgrzymka dla rodzin, które straciły dzieci

Już w najbliższą sobotę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zaprasza na pierwszą ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Dziecka Utraconego. Do udziału w pielgrzymce zaproszone są wszystkie rodziny, które doświadczyły przedwczesnej śmierci swoich dzieci, tak ochrzczonych, jak i nieochrzczonych, zmarłych przed narodzeniem, podczas porodu oraz w późniejszym okresie życia.

Spotkanie rozpocznie się w południe modlitwą Anioł Pański w bazylice Bożego Miłosierdzia. W programie przewidziana jest Msza św. pod przewodnictwem honorowego kustosza łagiewnickiego sanktuarium bp. Jana Zająca.

Po Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia oraz aktem zawierzenia zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu. Uczestnicy pielgrzymki zachęcani są do tego, by przywieźć ze sobą kartkę z imieniem zmarłego dziecka oraz świecę.

Imiona dzieci zapisane na kartach będą złożone na ołtarzu i zostaną wpisane do Księgi Dzieci Utraconych, prowadzonej w sanktuarium. Podczas aktu zawierzenia dziecka Bożemu Miłosierdzia rodziny otrzymają z paschału Płomień Miłosierdzia, symbolizujący Chrystusa Zmartwychwstałego.

Reklama
Reklama

Pielgrzymka wpisuje się w obchody 50. rocznicy ogłoszenia encykliki Humanae vitae Pawła VI, 50-lecia działalności Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej oraz 10. rocznicy ogłoszenia dokumentu „Nadzieja zbawienia dla dzieci zmarłych bez chrztu” Międzynarodowej Komisji Teologicznej.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia prowadzone jest duszpasterstwo rodziców dzieci utraconych. W każdy drugi piątek miesiąca odbywają się specjalne nabożeństwa w intencji zmarłych dzieci. W tym roku zostały również zorganizowane rekolekcje dla rodziców pogrążonych w żałobie. Mają one być kontynuowane w kolejnych latach.

Istnieje też możliwość indywidualnego spotkania z kapłanem, z której rodzice zmarłych dzieci często korzystają. Potrzebują oni nie tylko duchowego wsparcia, ale również informacji dotyczącej ich praw, zwłaszcza w sytuacji poronienia. Duszpasterzem rodziców dzieci utraconych w Łagiewnickim sanktuarium jest ks. Janusz Kościelniak.

Reklama
Reklama

KAI/ad

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite