Nasze projekty

Odczytano orędzie Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży

W krakowskiej kurii ogłoszono Orędzie papieskie na Światowy Dzień Młodzieży 2016. Sala Okna Papieskiego pękała w szwach

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele młodzieży, wolontariusze ŚDM oraz media. Po modlitwie Anioł Pański i odczytaniu fragmentów Orędzia Ojca Świętego Franciszka biskup Damian Muskus OFM wręczył tekst Orędzia Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM, krajowym i międzynarodowym wolontariuszom, przedstawicielom parafii i młodzieży oraz mediom. W tym symbolu bp Muskus wyraził nadzieję, że słowa papieża dotrą do wszystkich parafii, do mediów i że zostaną życzliwie przyjęte. „Z pewnością stanie się ono naszą ulubioną lekturą na najbliższe godziny i dni” – powiedział.

W swoim orędziu Franciszek kilkakrotnie nawiązuje do tematu miłosierdzia, który jest również tematem przewodnim dla ostatniego roku przygotowań do ŚDM. Papież zwraca uwagę, że miłosierdzie to nie tkliwy sentymentalizm, że trzeba przekuć go w konkret. W orędziu proponuje więc, by w ramach przygotowań do wydarzeń w Krakowie przypomnieć sobie katalog uczynków miłosiernych oraz wybrać po jednym uczynku względem duszy i względem ciała na każdy z pierwszych siedmiu miesięcy 2016 roku – od stycznia do lipca, w którym odbędą się ŚDM. Ma to być „zadanie domowe” do zrealizowania przez każdego, kto chce dobrze przygotować się do Światowych Dni Młodzieży.

Jedną z konkretnych odpowiedzi na to papieskie wezwanie jest projekt Młodzi Misjonarze Miłosierdzia, który na krakowskiej konferencji zaprezentowała Ewa Korbut. Młodzi planują rozważanie i praktyczną realizację poszczególnych uczynków względem ciała i względem duszy. Projekt rusza 8 grudnia, a jego efektem ma być multimedialna księga czynów miłosierdzia, którą młodzi wręczą Ojcu Świętemu podczas ŚDM w Krakowie.

Reklama
Reklama

Prezentujemy najważniejsze zdania orędzia Ojca Świętego, które zostało przekazane na ręce młodzieży.

f1

f3

Reklama
Reklama

f2

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite