Nasze projekty

Wracają ograniczenia w kościołach. Znamy nowe obostrzenia epidemiczne

Ograniczenie liczby uczestników liturgii oraz zakaz organizowania wesel czy konsolacji w strefie czerwonej. Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejne obostrzenia, mające pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się epidemii.

Jak zadeklarował premier Mateusz Morawiecki nie ma konieczności ponownego lockdownu, ale konieczne jest zaostrzenie rygoru epidemicznego. Podstawowe zalecenie z wiosny musi do nas wrócić: Zostań w domu – powiedział premier i zalecił, że osoby, które mają taką możliwość, powinny przejść na tryb pracy zdalnej.

Zaostrzone zostały obostrzenia dotyczące sfery gastronomicznej oraz organizowania imprez okolicznościowych. W weselach i konsolacjach w strefie żółtej będzie mogło od 19 października brać udział maksymalnie 20 osób, w strefie czerwonej tego typu imprezy nie mogą być organizowane.

SPRAWDŹ: Bp Ryś udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy

Reklama
Reklama

W strefie żółtej od 17 października w czasie uroczystości kultu religijnego będzie mogło przebywać w kościele maksymalnie 1 osoba na 4 mkw. W strefie czerwonej w kościołach będzie mogło przebywać maksymalnie 1 os na 7 mkw powierzchni świątyni.

Rozszerzono także zasięg czerwonej strefy. Znajdzie się w niej od najbliższej soboty 70% ludności Polski – mieszkańcy 11 z 16 miast wojewódzkich, m. in. Krakowa i Warszawy oraz całego Trójmiasta.

Reklama

W czerwonych strefach nauczanie w szkołach ponadpodstawowych i uczelniach wyższych odbywać się będzie wyłącznie zdalnie, w strefie żółtej – w trybie hybrydowym. Szkoły podstawowe chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym – powiedział premier.

Obecnie Polska jest na 17. miejscu pod względem liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

ZOBACZ TAKŻE: „Noście maseczki!”. O. Szustak apeluje, aby zatroszczyć się o innych

os/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite