Bp Ryś udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy

Arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki podjął decyzję o udzieleniu do 15 listopada dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej dla wszystkich wiernych diecezji i osób, które w tym czasie będą przebywać na jej terenie.

Episkopat.pl

„W związku z pandemią koronawirusa Covid-19 i ciągłym wzrostem zachorowań oraz zwiększającą się liczbą osób przebywających na kwarantannie w swoich domach metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś – udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie” – czytamy na stronie archidiecezji łódzkiej.

W dokumencie biskup zaznacza, że nieobecność na niedzielnej mszy w tym czasie nie jest grzechem.

Równocześnie metropolita zachęca do udziału w Mszy w dni powszednie z zachowaniem roztropności. Prosi też wiernych o wzajemną troskę o siebie i przestrzeganie przepisów sanitarnych.

Reklama
Reklama

„Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe” – zaznacza bp Ryś.

SPRAWDŹ: Siostry franciszkanki posługują w DPS-ie w Tonowie

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę