Nasze projekty
Fot. Youtube/Langusta na plamie

„Noście maseczki!”. O. Szustak apeluje, aby zatroszczyć się o innych

"To nie jest żadne wielkie wyrzeczenie, to nie jest zabieranie wolności człowiekowi" - mówi o. Adam Szustak, który w najnowszym vlogu zaapelował o noszenie maseczek, aby w ten sposób zadbać o innych ludzi, a zwłaszcza tych, którym koronawirus zagraża najbardziej.

Reklama

O. Szustak zaapelował o noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk oraz zachowywanie dystansu, aby w ten sposób zadbać o innych, a zwłaszcza o osoby starsze, którym zakażenie koronawirusem zagraża najbardziej. To nie jest żadne wielkie wyrzeczenie, to nie jest zabieranie wolności człowiekowi, ani żadne szatańskie działanie. Po prostu trzeba te maski założyć, myć ręce i czekać aż to się wszystko skończymówi.

Wielu dominikanów – jak podkreślił – również zachorowało, a jeden z nich – mimo młodego wieku – znajduje się w bardzo złym stanie. O. Szustak poprosił ozdrowieńców o oddawanie swojego osocza, które jest tak bardzo potrzebne w leczeniu COVID-19.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus u krakowskich dominikanów

Reklama
Reklama

Jednym z wyznaczników bycia uczniem Pana Jezusa, kimś kto Go naśladuje jest serce, które nie myśli tylko o sobie, nie tylko o tym co dla niego jest dobre lub złe, ale przede wszystkim ma na uwadze sprawy drugich, jak może komuś pomóc – powiedział o. Szustak.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę