Nasze projekty

Obchody 35-lecia „Solidarności” w Krakowie

27 sierpnia w Filharmonii Krakowskiej o godz. 19.00 rozpocznie się koncert „Wolności i Solidarności”. "W bieżącym roku mija 35 lat od powstania ruchu społecznego ‘Solidarność’, dlatego ludzie pokolenia ‘Solidarności’ chcieliby w sposób szczególny przypomnieć i wyróżnić osoby, które prowadziły działalność opozycyjną (...)"

Pomysłodawcą wydarzenia w ramach obchodów 35-lecia działalności „Solidarności” oraz okrągłej rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych jest Stowarzyszenie Sieć Solidarności.

 

"W bieżącym roku mija 35 lat od powstania ruchu społecznego ‘Solidarność’, dlatego ludzie pokolenia ‘Solidarności’ chcieliby w sposób szczególny przypomnieć i wyróżnić osoby, które prowadziły działalność opozycyjną przed Sierpniem '80 oraz kontynuowały ją w najróżniejszych formach, w kraju i zagranicą, w późniejszych latach” – można przeczytać na stronie internetowej krakowskiego IPN.

Reklama
Reklama

Podczas uroczystości zostaną wręczone odznaczenia państwowe „Krzyż Wolności i Solidarności” oraz Medale „Dziękujemy za Wolność” dla działaczy przedsierpniowej opozycji i pierwszych strajkujących oraz aktywnych członków zakładających nowe związki zawodowe. Wręczany medal stanowi symboliczne wyrażenie wdzięczności i podziękowania dla możliwie szerokiego kręgu ludzi, którzy w okresie po 13 grudnia 1981 roku brali udział w tworzeniu wolności, niepodległości, demokratycznej i samorządnej Rzeczpospolitej Polskiej.

W ramach koncertu wystąpi Chór i Orkiestra PASSIONART, pod dyrekcją Janusza Wierzgacza oraz soliści: Żaneta Polak, Dagmara Frankiewicz-Sysuła, Agata Paciorek oraz Michał Dembiński. Nie zabraknie takich słynnych utworów jak „Mury”, „Obława” czu „Ballada o Janku Wiśniewskim”. Koncert poprowadzą Mateusz Prendota oraz Natalia Tokarczyk.

Współorganizatorami koncertu są: IPN Oddział w Krakowie, Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego oraz Województwo Małopolskie.

Reklama
Reklama

luk / Kraków

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite