Nasze projekty

Nowe połączenie lotnicze – z Krakowa do Lourdes

Z udziałem arcybiskupa Lourdes Xaviera D'Arodes w Krakowie 22 listopada odbyła się promocja nowego połączenia lotnicznego ze stolicy Małopolski do tego znanego francuskiego sanktuarium.

– Czekamy na wszystkich pielgrzymów, którym oferujemy przewodników w ich językach narodowych. Gości z Polski oprowadza trzech kapłanów. To wielka, a zarazem piękna sprawa. Oto otwiera się nowa droga, aby móc znaleźć czas na rozmowę z Maryją w szczególnym miejscu – powiedział abp D’Arodes.

W spotkaniu promocyjnym, które odbyło się w jednym z krakowskich hoteli, wziął też udział bp Tadeusz Pieronek. – Wielka radość przepełnia moje serce, bo oto mówi się, że Europa odchodzi od Boga, tymczasem to wydarzenie pokazuje coś zgoła innego, że Europa i Europejczycy Boga poszukują, chcą mieć w Nim oparcie, za wstawiennictwem Matki Boskiej – zauważył hierarcha. Bp Pieronek pozdrowił wszystkich uczestników spotkania od kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego.

– Przyjeżdżają do nas pielgrzymi z całego świata, najbardziej wzruszająca jest pielgrzymka dzieci niepełnosprawnych. Sanktuarium w Lourdes to miejsce, które pozwala odzyskać pokój w sercu. Pozwala też zobaczyć ludzi, pragnących wyciszenia i modlitwy w przeróżnych intencjach – mówił o. Zbigniew Musielski, który od 8 lat jest w Lourdes kapelanem zajmującym się polskimi pielgrzymami.

Reklama

Do Krakowa promować nowe połączenie z Lourdes przyjechała delegacja z tego właśnie francuskiego miasta. Był prezes tamtejszego portu lotnicznego, przedstawiciele samorządu i tamtejsi przedsiębiorcy z branży turystycznej. Ze strony polskiej w spotkaniu uczestniczył m.in. Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport i Katarzyna Gądek, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Turystyki Miasta Krakowa.

– Połączenie do Lourdes jest rozwinięciem naszej siatki do znanych miejsc kultu religijnego. Latamy do izraelskiego miasta Eliat/Ovda, skąd niedaleko jest do Jerozolimy. Od wiosny rusza też połączenie do Porto. Stamtąd blisko jest Fatima. Samoloty wykonują też operacje do Pescary we Włoszech, która leży w pobliżu Loreto. Nie wspominając oczywiście lotów do Rzymu – podkreślał Włoszek. Z Krakowa można też polecieć jeszcze m.in. do Padwy i Wenecji.

– To jest otwarcie wielkiej bramy dla nas wszystkich. Ona otwiera się na obie strony. Lecąc do Lourdes mamy możliwość zwiedzania niezwykle pięknego południa tego kraju. Z kolei Francuzi wybierając do zwiedzania Kraków, mogą również pojechać na południe naszego województwa – mówiła Katarzyna Gądek.

Reklama

Olga Pawlonka z linii Ryanair, która będzie obsługiwała trasę Kraków – Lourdes – Kraków, mówiła o atrakcyjnych cenach biletów. W jedną stronę można je kupić już za 179 zł. – Do stolicy Małopolski będziemy latać dwa razy w tygodniu. Samolot wyląduje w czwartek przed godz. 23 i w niedzielę o 13.25. Odloty z Kraków Airport zaplanowaliśmy na czwartek popołudniu i niedzielny poranek – mówiła O. Pawlonka.

Przedstawiciele lotniska w Lourdes wspomnieli o bardzo dobrym położeniu lotniska, które jest oddalone zaledwie o 10 km od centrum. Z lotniska do miasta można dojechać już za dwa euro.

Spotkanie zakończyła degustacja francuskich przysmaków i koncert. A wśród gości rozlosowano dwa vouchery na przelot i pobyt w Lourdes oraz sam przelot.

Reklama

jg / Kraków

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite