FOT. Most do Nieba

Niezwykły kamień węgielny pod hospicjum dziecięce na Litwie

Kamyki ze świętych miejsc całego świata, takich jak jezioro Genezaret, Grób Pański, San Giovani Rotondo tworzą niezwykły kamień węgielny wmurowany 6 grudnia w fundamenty pierwszego na Litwie Hospicjum dla dzieci.

Reklama

Uroczystość odbyła się w dniu nieprzypadkowym: w liturgii wspominano św. Mikołaja, zaś Ewangelia przypominała przypowieść o domu na piasku i na skale. Rozpoczęła ją wspólna modlitwa z udziałem polskich sióstr ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, które budują obiekt. 

W wykonany w fundamentach domu otwór po kolei wrzucane były kamienie, które razem utworzyły jeden wspólny Kamień Węgielny. Pochodziły z: Jerozolimy, Grobu Pańskiego, Gargano, Asyżu, Watykanu, San Giovani Rotondo, Kościoła Pater Noster, Morza Martwego, Góry Tabor, Betlejem, Fatimy, Lourdes, Nazaretu, Jeziora Genezaret, Medjugorie, Ogrodu Oliwnego, Betanii, Góry Wniebowstąpienia.

− Wierzymy, że deszcz łask z serca Bożego będzie spływał na wszystkich przychodzących i wychodzących. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczyniają się do tego by chore dzieci i ich rodziny miały dom pełen miłości! − mówiła podczas uroczystości s. Michaela Rak, dyrektor Hospicjum im. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. 

Reklama
Reklama

Hospicjum dziecięce będzie usytuowaną w osobnym budynku częścią istniejącego Hospicjum dla dorosłych. To właśnie pacjentów tej placówki odwiedził w trakcie swojej podróży na Litwę papież Franciszek. 

Dzięki prowadzonej również w Polsce zbiórce funduszy na budowę tego dzieła jest możliwe, że pierwszych dziecięcych pacjentów będzie można przyjąć już na Boże Narodzenie przyszłego – 2019 roku. 

 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę